14 квітня в Брно відкриється виставка «Спротив геноциду»
Експозиція розповідає про опір, який чинили українці сталінському тоталітарному режимові у 1920-х–на початку 1930-х років.
За співпраці Українського інституту національної пам’яті з Посольством України в Чехії починаючи з лютого цього року в країні експонується фотодокументальна виставка «Спротив геноциду». У лютому її мали змогу побачити відвідувачі Х Міжнародного фестивалю Mene Tekel (детальніше за лінком).
З 14 квітня виставка відкриється в Брно, на філософському факультеті Університету Масарика. В офіційному відкритті візьмуть участь декан, професор Мілан Пол та керівництво факультету, консул-керівник Консульства України в Брно Іван Холостенко, студенти, представники ГО «Українська ініціатива Південної Моравії». Початок відкриття – 14 квітня, 10.00 (Arna Nováka 1/1, 602 00 Brno).
Виставка триватиме до 30 квітня 2016 року. Нагадаємо, у листопаді 2014 року, до 81-х роковин Голодомору 1932-1933, експозицію вперше відкрили в Києві. Минулого року Український інститут національної пам’яті підготував та розіслав тираж виставки обласним державним адміністраціям, щоб її змогли побачити якомога більше українців.
За кордоном виставку вперше побачили в Ліллі (Франція): вона експонувалася в Лілльському католицькому університеті з 14 листопада 2015 року. Чехія – наступна країна, де представлено цю експозицію.
Довідкова інформація:
Стендова виставка «Спротив геноциду» створена Українським інститутом національної пам’яті спільно із Галузевим державним архівом Служби безпеки України та має на меті ознайомити громадськість із спротивом який чинило українське суспільство, передусім селянство, сталінському тоталітарному режиму у 1920 – на початку 1930 років.
Саме страх перед українським визвольним рухом штовхав Й.Сталіна і його оточення до вчинення злочину геноциду у Голодоморі 1932 – 1933 років. На 18-ти стендах виставки представлені унікальні документи та фото із ГДА СБУ інших державних архівів які розкривають масштаби спротиву, його форми і методи. Значна частина документів оприлюднена вперше.
Прес-служба Українського інституту національної пам’яті