Україна залатала «контрабандну дірку» на кордоні з Придністров’ям

Одеська митниця і силовики Одещини, місцеві прикордонні общини об’єднали свої зусилля заради стабільності на кордоні з невизнаною Придністровською народною республікою (ПНР). У такому форматі вони провели 16 листопада зустріч за участю представників Місії ЄС з прикордонної допомоги Україні і Молдові (ЄUBAM), Головного управління Національної поліції, Управління СБУ, Південного регіонального управління ДПСУ в Одеській області та голів райадміністрацій Біляївського, Великомихайлівського, Кодимського, Фрунзівського, Роздільнянського, Красноокнянського і Котовського районів.

Мова головним чином йшла про налагодження міжвідомчої взаємодії сторін у боротьбі з незаконним переміщенням товарів і контрабандою. Начальник Одеської митниці Юлія Марушевська у своєму виступі зазначила: «Лише об’єднавши зусилля, ми зможемо навести порядок на кордоні. Сьогодні реально зробити так, щоб кордони, які спокон віків розділяють території, почали об’єднувати людей. У нас є надійний європейський партнер – Місія ЄС з прикордонної допомоги Україні і Молдові. І ми вдячні їм за допомогу. Втілюючи в життя європейські стандарти стосунків між двома державами, ми створимо такий кордон, де не буде місця ні контрабанді, ні правопорушенням. Спільними зусиллями ми залатаємо цю ділянку кордону, яку сьогодні називають «контрабандною діркою».

Результатом зустрічі стало створення Робочої групи з питань гармонізації процесів міжнародної і міжвідомчої взаємодії у боротьбі з контрабандою на придністровській ділянці українсько-молдавського кордону.

На цьому ще раніше наполягав і губернатор Одещини Міхеїл Саакашвілі. Він поскаржився, що з Придністров’я на територію України потрапляють наркотики і зброя. «Є програма президента, де більше коштів планується влити у зміцнення кордону. Це відбудеться після того, коли ми зменшимо корупцію в усіх органах. Адже там можна натягнути колючий дріт, але якщо тамтешній митник чи прикордонник цей дріт підніме і пропустить контрабанду – все втратить сенс. Тобто тут два пункти: перший – зміцнення кордону, і другий – контроль над корупцією», — пояснив Саакашвілі.

А міністр МВС Арсен Аваков не випадково застерігав, наголошуючи на тому, що в Придністров’ї на кордоні стоїть 3,5 тисячі російських військових з танками і гвинтокрилами. У зв’язку з цим, а також для перекриття потоку контрабанди підрозділам Нацгвардії України було доручено обладнати на кордоні з невизнаною республікою лінію опорних пунктів. На початку листопада у зв’язку із загрозливою ситуацією на кордоні з ПНР вже були відкриті два нових прикордонних відділи у напрямку населених пунктів Загніткове і Слов’яносербка. Під їхньою охороною перебувають кілька десятків кілометрів державного кордону.

Україна, взявши під особливий контроль кордон із Придністров’ям, слід сподіватися, водночас надійно залатала і «контрабандну дірку».

Сергій Горицвіт

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа