У «Тюрмі на Лонцького» відкриють виставку про життя письменниці після 18 років сталінських тюрем

У музеї «Тюрма на Лонцького» відкриють документальну фотовиставку про життя відомої мемуаристки Євгенії Гінзбург. Саме перебуваючи у Львові вона написала перші частини книги спогадів «Крутий маршрут» про свої 18-річні протистояння поневірянням у сталінських тюрмах, таборах, засланні, осмисленим як перемога людського духу над злом. В середині 1960-их років книгу активно поширювали самвидавом серед дисидентів.

З нагоди відкриття із Німеччини приїде прийомна доньки Євгенії Гінзбург – заслужена артистка Білорусі Антоніна Аксьонова.

Виставку «Епізоди: Олександр Солженіцин, Євгенія Гінзбург» укладено із двох серій світлин. Автор першої — фотокореспондент Юрій Бєлов — мав нагоду фотографувати під час зустрічей та виступів Олександра Солженіцина на Володимирщині у серпні-вересні 1994 року, невдовзі після повернення письменника із-за кордону до Росії. Другу серію складено із трьох фотосесій Євгенії Гінзбург, що їх зробив у львівському помешканні журналістки 1963- 1965 року львівський фотограф Олег Введенський, який разом із братом Ігорем товаришував із сином мемуаристки — відомим російським письменником-«шістдесятником» Василем Аксьоновим.

Уперше ці світлини демонстрували у квітня 2012 року в Ростові-на-Дону у Музеї сучасного образотворчого мистецтва на Дмитрівській. У співпраці з Національним музеєм-меморіалом «Тюрма на Лонцького» до 60-річчя від дня смерті комуністичного тирана Йосипа Сталіна куратор виставки Ігор Введенський надіслав експозицію для показу в своєму рідному Львові.

Євгенія Гінзбург (1904 – 1977) — відома російська письменниця, публіцист. У 1937 р. була заарештована органами НКВД та засуджена на 10 років ув’язнення з наступним позбавленням прав на 5 років. 18 років провела в тюрмах, таборах і засланні. У 1955 р. була реабілітована.

Виставку можна оглянути в Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» до 28 квітня щодня з 10:00 до 19:00 без перерви (у неділю до 17:00) за адресою: Львів, вул. Степана Бандери, 1.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа