У Сумах експерти накреслювали шлях України в НАТО

«Зараз не можна проводити ніяких референдумів щодо вступу до НАТО. Це тільки зашкодить інтеграції України до Північно-Атлантичного Альянсу».

10616315_714151915304842_5676727670469875227_n

Про це заявив заступник голови Сумської ОДА Андрій Крамченков під час прес-конференції, присвяченій практичним наслідкам Уельського саміту НАТО для України. Захід відбувся в Сумах в рамках інтерактивної конференції «Зміцнення безпеки через співробітництво», організованому за сприяння Українсько-Словацького центру партнерства, Центру інформації та документації НАТО, Сумської ОДА та за підтримки народного депутата Олега Медуниці.

«Зараз перш за все необхідно проводити правильну роз’яснювальну кампанію серед населення нашої держави, сприяти тому, щоб українське суспільство позбавлялося негативних штампів щодо НАТО. А ще, що є нагальним зараз – це скасувати ганебний позаблоковий статус, який зводить до нуля наші шанси на ефективну євроатлантичну інтеграцію», – підкреслив Андрій Крамченков.

«Останні події продемонстрували неготовність НАТО до серйозних викликів, одним з яких є російська агресія в Україні. Саміт в Уельсі показав недоліки Альянсу і мав би підштовхнути країни НАТО до перегляду своєї зовнішньої політики та реформування всієї структури. Однак, на даному етапі для України нема інших варіантів, окрім як послідовно продовжувати курс на ЄС і НАТО. Альянс є нашим стратегічним союзником і ми маємо працювати на досягнення максимально ефективної співпраці, в першу чергу задля того, аби якомога швидше поставити на місце агресора – путінську Росію», – наголосив народний депутат Олег Медуниця.

В свою чергу Голова Правління Українсько-Словацького центру партнерства Михайло Колібабчук зазначив, що для України курс в НАТО може мати більше практичної користі, ніж вступ до ЄС:

«ЄС – наддержавна структура, кожен з її учасників так чи інакше делегує частину свого суверенітету до Брюсселя. НАТО – ж військо-політичний блок, який ніяким чином не обмежує самостійність політики його членів, він побудований на паритетних засадах, на засадах партнерства, де маленька країна, як, наприклад, Люксембург, має однакову вагу із тими ж США чи Німеччиною», – підсумував експерт.

«Щоб інтегруватися до НАТО і ЄС, нам треба перш за все подолати дві загрози: зовнішню – Путіна, і внутрішню – корупцію. Якщо не проведемо антикорупційне законодавство до норм європейських та американських, нам не світить членство ані в Альянсі, ані в Європейському Союзі. Ще один важливий крок – на рівні законів, на рівні Конституції закріпити шлях в ЄС і НАТО як стратегічну мету державної політики України і ввести кримінальну відповідальність за будь-яке перешкоджання європейській та євроатлантичній інтеграції. Над інтеграцією в ці структури держава має працювати комплексно і діяти злагоджено з усіма зацікавленими сторонами, в першу чергу – інституціями громадянського суспільства», – підкреслив радник Міністра освіти і науки України, директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД Сергій Пархоменко.

Після прес-конференції експерти відвідали Сумський державний університет, де поспілкувалися з керівництвом ВНЗ і прочитали лекції для сумських студентів.

«Для України шлях в НАТО незворотній, ми підтримували і підтримуватимемо подібні інформаційні заходи; для цього, між іншим, в СУМДУ не перший рік функціонує Центр євроатлантичної інтеграції», – запевнив експертів ректор університету Анатолій Васильєв.

Сергій Багряний, УІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа