22 січня уЛюліні відкрили пам’ятник Пам’яті мільйонів жертв великого голоду (Голодомору) в Україні 1932-1933 років – українців, поляків та інших народів, які загинули в результаті геноциду, спричиненого радянським режимом.
Ця подія для українців, які проживають в Польщі, а також і для України є довгоочікуваною і дуже бажаною. Зокрема, за словами очільника Львівської обласної ради Петра Колодія, задум спорудити в Польщі пам’ятник, який би став символом нищення радянським режимом мільйонів людей в часи Великого голодомору в Україні в 1932-1933 роках, виник ще два роки назад. Одначе, лише 22 січня цього року відбулося його відкриття – в день, коли всі українці відзначають величне національне свято – День Соборності України.
«Задум спорудити пам’ятник виник ще два роки назад, коли ніхто навіть не міг здогадуватися, які трагічні події ще доведеться пережити нашій землі. Це і Революція Гідності, і Небесна Сотня, і окупація Криму та сходу України і, врешті, війна з російськими бойовиками та регулярною армією», – зауважив Петро Колодій.
Очільник обласної ради також провів історичні паралелі між тим, що відбувалося на українській землі в 30-х роках минулого століття, і зараз – в 1914-1915 роках. За його словами, як колись радянський режим, так зараз режим Путіна докладає максимальні зусилля, щоби винищити все українське, вбиваючи наших громадян і громадян інших національностей, які проживають на теренах нашої держави. «Раніше під гаслами Радянського Союзу, а тепер під своєрідною ідеологією «Русского мира», російська каральна система бореться із тими, чий дух свободи є нескореним і непереможним», – наголосив Петро Колодій.
На зустрічі з громадою українців у Любліні та представників місцевої влади Польщі, Петро Колодій висловив слова вдячності за відкриття у польському місті пам’ятника і заявив, що цей жест є ще одним проявом підтримки поляками своїх найближчих сусідів-українців. Адже, як наголошують самі поляки, в час Великого голодомору в Україні, радянською системою були винищені 100 тисяч їхніх громадян, які жили на Східній Україні.