У Львові подивляться фільм, як в СРСР затоплювали Черкащину

Шановні Львів’яни й гості міста!

14 грудня 2016 року продовжуємо показ документально-історичних фільмів про визначні події історії України та стрічок, що формують історичнупам’ять українців із циклу «Історія в кадрі» в рамках реалізації спільного проекту Громадського руху «Зарваницька ініціатива», Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького”, ГО “Пліч-о-пліч заради майбутнього”, ГО “Громадська варта”, ОУН, “Громадянська позиція” та Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Покази відбуваються щосереди з 15-00 до 16-00 у приміщенні ЛОУНБ (читальний зал) за адресою: м. Львів, просп. Шевченка, 13

14 грудня 2016 року пропонуємо фільм:

“Перестройка (1956-1959)” (2016)

Жанр: документальний

Країна: Україна

Громадське ТБ: Черкаси

Автори: Захар Колісніченко та Андрій Чернега

Тривалість: 00:43:46

Сценарій: Черкаські журналісти Захар Колісніченко та Андрій Чернега зняли документальний фільм про села, які затопили через будівництво Кременчуцької ГЕС

Cherk1

Стрічка має назву «Перестройка». Так жителі деяких затоплених сіл символічно назвали своє переселення, – інформує “Громадське ТБ: Черкаси”.

Знімали фільм восени, а документальні кінохроніки оцифровували влітку, кажуть автори.

Cherk2

«Коли я зацікавився цією темою, то побачив, що інформації вкрай мало і почав її збирати. Потім виникла ідея зафіксувати історії людей, які були змушені переселитися з долини річки. У фільмі ми не піднімаємо ані теми екології, не даємо відповідь на питання доцільності побудови ГЕС. Хотілося саме зібрати свідчення звичайних людей, а не науковців. Одному з таких героїв 99 років, їхні історії зникнуть, якщо їх не зафіксувати. Щоб знайти цих людей ми безпосередньо їхали в села чи контактували з їхніми дітьми», – розповідає автор стрічки Захар Колісніченко.

Автори вже презентували стрічку в Тернополі і планують показати її в селах, де живуть переселенці з затопленої території. Також фільм залишать у Черкаському краєзнавчому музеї, адже матеріалів на цю тему в музеї майже немає.

Стрічку створено за сприяння програми «Студії живої історії».

25 березня 1954 року, Рада Міністрів СРСР затвердила постанову про будівництво Кременчуцької ГЕС на Дніпрі. До зони підтоплення, за різними даними, потрапляли більше 200 населених пунктів. Більш, ніж 130тис. жителів мусили переселятися вище води. Дехто з них переїхав до інших областей, міст, сіл, а дехто будував нові села, власноручно руйнуючи свої домівки. У Черкаській області через будівництво Кременчуцького водосховища затопили близько 40 сіл, переважно Чигиринського району.

Слава Україні та її Героям!

Запрошуємо всіх бажаючих у бібліотечний кінозал.

Адміністрація

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа