У Києві та Варшаві презентуватимуть книги про Революцію Гідності

Майдан – це тисячі історій з особистими емоціями, думками, переживаннями. У рамках проекту «Майдан: усна історія» Українського інституту національної пам’яті та ГО «Фонд збереження історії Майдану» вже записано понад 500 спогадів. Вибрані з них склали книжку “Майдан від першої особи. 45 історій Революції гідності», яку презентують у Києві, спільно з MediaHub. Також деякі з цих спогадів увійшли до книги «Вогонь Майдану. Щоденник революції. 21 листопада 2013 – 22 лютого 2014», яку представлять того ж дня у Варшаві.

Вечір-презентація

«Майдан від першої особи. Я і Революція»

20 листопада (п’ятниця), 18.00

MediaHub (Суворова, 4/6)

У книзі історію Майдану розповідають 45 осіб, які були безпосередніми учасниками тих подій. Серед них – студенти і підприємці, представники Самооборони Майдану і його духовна варта, автомайданівці, волонтери, журналісти, митці, правозахисники, політики. На вечорі поговоримо про Революцію гідності від першої особи. Кожен з учасників проекту «Майдан: усна історія» зможе поділитися власною історію тих подій.

Учасники: Володимир В’ятрович, історик, громадський діяч, Євген Нищук, актор, Юрій Дерев’янко, народний депутат, Дмитро Гузій, юрист, отець Петро Жук, Наталя Соколенко, журналістка, Олександр Зінченко, публіцист, Євген Романенко, співак, соліст гурту “ТаРута”, Андрій Єрмоленко, художник, Павел Боболовіч, журналіст, Тарас Логгінов, командир загону першої допомоги Національного комітету Червоного Хреста України , Олена Подобєд-Франківська, громадська активістка, Богдан Кучер, студент.

Також у рамках відзначення другої річниці Революції гідності 20 листопада у Варшаві у кінотеатрі «Iluzjon» буде презентовано книгу «Вогонь Майдану. Щоденник революції. 21 листопада 2013 – 22 лютого 2014». Презентація книги відбудеться у рамках польсько-українського заходу, організованого Фундацією Осередку «Карта» та Посольством України в Республіці Польща. З українського боку участь у підготовці книги брали Український інститут національної пам’яті, ГО «Фонд збереження історії Майдану» та інші.

Захід проходимтиме як перформенс-читання фрагментів книги польською та українською мовами. Це буде спроба показати феномен української революції через колективний портрет опублікованих у книзі свідоцтв учасників Майдану. Режисер заходу Войцех Пітала, художній керівник Мацей Войтишко.

Прес-служба Українського інституту національної пам’яті

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа