Керівник програм міжнародного правозахисного товариства «Меморіал» Нікіта Петров (Росія) та Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович (Україна) під час панельної дискусії поміркують над особливостями політики пам’яті у країнах та як впливає на неї доступ до архівів КҐБ.
Панельна дискусія
«Рецидиви несвободи. Зміни російської політики пам’яті»
12 червня, 19:00
вулиця Івана Мазепи, 10A, Київський центр УКУ
Вхід вільний
Російські медіа повідомляють, що на підставі одного із засекречених наказів від 2014 року у Росії почали знищувати картки з інформацією про репресованих осіб. На думку правозахисників, знищення інформації свторює ризик, що правдива історія так ніколи і не буде відновлена. Архіви КҐБ у Росії досі залишаються малодоступними для дослідників.
Якою є офіційна політика держави щодо архівів КҐБ? Як змінювалась позиції країни у комеморативній сфері після розпаду СРСР? Яке значення несуть пам’ятники Леніну, які досі стоять у Росії? Які повідомлення транслює російська політика пам’яті та як вони впливають на геополітичний стан в регіоні? Чи мають шанси пострадянські суспільства відійти від «радянськості» всередині себе та що для цього потрібно? Експерти спробують дати свої варіанти відповідей на питання.
Учасники обговорення:
-
Нікіта Петров — PhD, представник Міжнародного історико-просвітницького, правозахисного і благодійного товариства «Меморіал».
Володимир В’ятрович — PhD, голова Українського інституту національної пам’яті.
-
Модератор: Олег Турій — PhD, директор Інституту історії Церкви Українського католицького університету
«Такі зустрічі показують різні перспективи та сценарії, як може виглядати політика пам’яті у країнах, які мають спільний радянський бекграунд», — коментує Анна Олійник, в.о. директора Центру досліджень визвольного руху.
Дискусія «Рецидиви несвободи» — це третя зустріч, яку Центр Досліджень Визвольного Руху проводить спільно з Київський центр УКУ у рамках програми з посттоталітарних студій. Раніше було проведено дві зустрічі, які стосувались змін польської політики пам’яті за участі українських і польських журналістів та публічних інтелектуалів.