У Києві презентують унікальну збірку про Українську Гельсінську спілку в спогадах та документах

У понеділок, 22 жовтня, у Києві відбудеться вечір-презентація книги «Українська Гельсінська спілка у спогадах і документах». Відомі українські громадські діячі — В’ячеслав Чорновіл, Левко Лук’яненко, Мирослав Маринович, Василь Стус, Євген Сверстюк та інші — разом боролися за свободу України проти радянського режиму саме в цій організації. Спогади понад 40 лідерів УГС опубліковані на восьмистах сторінках книги.

«Українська Гельсінська спілка у спогадах і документах» — це історія становлення незалежності України наприкінці 80-х. У ній, окрім спогадів очевидців, подано десятки вперше оприлюднених таємних документів КҐБ і унікальні фотографії. На одній зі світлин В’ячеслав Чорновіл зачитує декларацію Української Гельсінської спілки.

Збірка вийшла у видавництві «Ярославів Вал», упорядник — Олесь Шевченко — сам був членом УГС з 1976 року. Вперше презентована у вересні на Форумі видавців у Львові, ця книга отримала спеціальну відзнаку від «Радіо Свобода».

Участь у презентації візьмуть Олесь Шевченко, Левко Лук’яненко, Євген Сверстюк, Василь Овсієнко, Богдан Горинь, Петро Розумний та інші відомі громадські діячі, учасники УГС, а також директор видавництва «Ярославів Вал» письменник Михайло Слабошпицький.

Місце проведення: великий конференц-зал Київського будинку вчителя, вул. Володимирська, 57. Початок о 18:00.

Після презентації розпочнеться концерт: ведуча Леся Матвійчук, Віра Бондар (скрипка), бард Віктор Ткаченко, Тарас Компаніченко з гуртом «Хорея козацька».

 

Довідка:

Українська Гельсінська спілка — громадсько-політична і правозахисна організація, заснована 7 липня 1988 року у Львові. Вона була ідеологічним та організаційним провідником національно-визвольної революції кінця 80-х — початку 90-х років. Члени спілки брали участь у створенні перших демократичних громадських організацій — Товариство української мови, «Зелений світ», «Меморіал», Народний рух України за перебудову.

 

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа