«Команда Дональда Трампа, з вуст представників якої час від часу лунають різні неприємні для України меседжі про те, що Україна втручалася у вибори президента США, «піднявши» скандал довкола Манафорта і «чорної каси» Партії регіонів, Україні не варто вступати в НАТО, а Америці не треба поспішати вводити нові санкції проти Росії, насправді намагається не сформувати думку президента США щодо російсько-української війни, а озвучує ті думки, які генерує сам Трамп, але наразі не наважується публічно озвучувати самотужки».
Так вважає директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД Сергій Пархоменко.
«Треба розуміти: Трамп у 2016 році (коли він робив провокаційні заяви про Крим, війну в Україні, Путіна) і Трамп-2107 – це одна і та ж сама людина. Просто президентство поставило його у певні рамки, контроль над якими здійснює Сенат і Конгрес, а також впливові республіканці, позиція яких з позицією президента не збігається в цілому ряді питань.
Трамп як вважав українську проблему другорядною, так і вважає; як вважав, що з Росією треба домовлятися, так і вважає. І те, що його оточення намагається просувати нову зовнішньополітичну доктрину Штатів – вирішення проблеми ІДІЛ, Ірану, Сирії, а після того – перехід до політики неоізоляціонізму – це не бажання оточення, це бажання самого Трампа. Бажання, яке, однак, не співпадає з планами більшості республіканців», – каже політолог.
«Пам’ятаєте, як в 2010 і в 2013 роках цілий ряд «експертів-патріотів» стверджував, що «Янукович вже не той, що був в 2004 році, що він не буде танцювати «під дудку» Росії, що він готовий вести більш виважену політику, що він радше націлений на Асоціацію з ЄС»… А чим все закінчилося? Отож. Так і Трамп навряд чи за рік позбувся своїх ідей про компроміс з РФ, якщо та сприятиме досягненню цілей президента Сполучених Штатів на Близькому Сході», – додає експерт.
Received: from mail-qk0-f178 [email protected] [209.85.220.178]; Wed, 26 Jul 2017 14:49:53 +0300