Світовий Конґрес Українців закликав провідників ЄС підтримати підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною

Українські громади 40 країн долучилися до цього заклику

5(1)4 листопада 2013 р. Світовий Конґрес Українців (СКУ) разом з українськими громадами діаспори із 40 країн закликав провідників Європейського Союзу (ЄС) підтримати підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною під час Третього саміту Східного партнерства 28‑29 листопада 2013 р. у Вільнюсі, Литва.

У листі, який підписали Президент СКУ Евген Чолій та голови складових організацій СКУ, відзначається, що цей саміт стане визначним історичним моментом у відносинах Європи з країнами Східного партнерства та остаточним тестом для політики Східного партнерства ЄС, зокрема тому, що на цьому заході планується підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною.

Ця угода дає унікальну можливість для європейської інтеграції інтелектуального капіталу, індустрії, ринку і природних ресурсів України. Гармонійна всесвітня інтеграція 20 мільйонів українців діаспори та їхній цінний внесок у розвиток різних держав, у тому числі й членів ЄС, є переконливим показником величезних потенційних переваг євроінтеграції України до ЄС.

Однак зараз ця перспектива перебуває під загрозою через потужні сили в Україні і за її межами, які мають намір перешкодити євроінтеграції України та спрямувати Україну до Митного союзу і Євразійського економічного союзу.

У своїй резолюції від 12 вересня 2013 р. Європейський Парламент наголосив, що ЄС слід виконати свої зобов’язання та в дусі солідарності з країнами Східного партнерства, включно з Україною, втрутитися і захистити їх від відкритого, тривожного та зростаючого тиску Росії на них.

“Підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною є найбільш ефективною практичною дією, яку б ЄС міг зробити, щоб підтримати Україну як державу-партнера в цей критичний час, – заявив Президент СКУ Евген Чолій. – Це б також підтвердило європейський характер населення України та дало потужний стимул до демократії і соціального прогресу в Україні, стало важливим кроком у подальшій модернізації і європеїзації України та сприяло регіональній безпеці, стабільності і добробуту”.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа