Аналітичні дані з цього питання були презентовані під час Business Club КБУ, який відбувся 23 липня 2025 року.
Андрій Мокряков, Старший консультант Pro-Consulting, назвав основні фактори, які впливали на галузь протягом останніх півроку і будуть впливати протягом наступного півріччя:
🔸зростання ВВП у І половині 2025 року – 0,9%;
🔸індекс інфляції (6.5%) перевищує індекс цін в будівництві
(3.5%);
🔸посилення дефіциту на ринку праці;
🔸введення електронних дозволів та цифровізація будівельних
процесів;
🔸відновлення кредитування єОселя.
💬“Загалом обсяг витрат та обсяг доходів не достатньо великий для того, щоб ця різниця в зростанні могла активізувати ринок. Тому що переважна більшість інвесторів в житлову нерухомість – це, скоріше, серійні інвестори, ніж населення, яке купує житло”, – прокоментував пан Андрій.
🏗️За підсумками першого півріччя, було помічено зниження обсягів будівельних робіт в цілому з 86 до 82 мільярдів гривень (у порівнянні з першим півріччям 2024 року). Проте ситуація є більш оптимістичною для будівництва будівель.
В той же час, просів сегмент промислової нерухомості, приблизно на 30% знизились обсяги будівництва доріг, ліній електропередач та інших комунікацій.
📜Окремо було представлено аналітику кількості виданих будівельних дозволів. Так, суттєво зросла частка виданих дозволів у східних та південних регіонах (15,3% у 2024 та 19,3% у 2025). Також продовжує зростати частка в західних регіонах (40,1% у 2024 та 45,8% у 2025).
Разом з цим суттєво знижується частка виданих дозволів в центральних і північних областях: 28% у 2024 та 18,5% у 2025.
🧱Якщо розглядати ринок будівельних матеріалів, переважно помітна позитивна динаміка, зокрема, по металевих виробах, суттєве зростання обсягів постачання цементу, теплоізоляційних матеріалів та стінових матеріалів (цегли, газобетонних блоків). Ріст відбувається як за рахунок внутрішнього виробництва, так і за рахунок імпорту.
Основні прогнози та очікування щодо майбутнього будівельної галузі:
🔹іноземні інвестиції у галузь;
🔹стабілізація цін;
🔹цифровізація будівництва;
🔹розвиток відновлювальної енергетики та малої маневреної генерації, енергонезалежність;
🔹розвиток законодавчої бази для ДПП;
🔹проєкти відновлення;
🔹страхування воєнних ризиків.
Важливим є страхування воєнних ризиків, що забезпечить компенсацію як для будівництва будівель, так і для нових заводів з виробництва будівельних матеріалів. Це особливо потрібно з огляду на регулярні руйнування наявних в Україні потужностей.
💬“Ми бачимо в цьому перспективу, ми бачимо, що це дуже важливо для ринку, але чекаємо на ті зміни, які позитивно будуть впливати на галузь”, – підкреслив пан Андрій.
Про що ще говорили під час Business Club КБУ:
https://kbu.org.ua/news/business-club-kbu-analityka-ta-dialoh-pro-rynok-nerukhomosti-u-pershomu-pivrichchi-2025-roku
Відеозапис першої частини:
https://www.youtube.com/live/elRWrlPiTS0
Стратегічні бізнес-партнери КБУ: East Office of Finnish Industries Oy, SKAKO Concrete A/S, NOCON NORWEGIAN CONSTRUCTION AS
Інформаційні партнери: ProfBuild, Build Portal, Property Times, РБК-Україна, Український погляд, Українські Національні Новини, СтройОбзор, NewsWeek, Marketer, Портал Budynok.com.ua, Economist.com.ua, Founder
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!💪
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ! 🇺🇦
СЛАВА УКРАЇНІ!💙💛