Президент СКУ підніс у Берліні питання підтримки України

Президент Світового Конґресу Українців Евген Чолій
підніс у Берліні питання підтримки України
10-14 вересня 2014 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій мав низку зустрічей у Берліні, зокрема з депутатами Бундестаґу (Парламенту Німеччини) та іншими високопосадовцями Німеччини, яких закликав і далі надавати Україні підтримку в захисті своєї незалежності і суверенітету.

10 вересня 2014 р. Президент СКУ виголосив доповідь на зустрічі з німецькими політиками, бізнесменами і представниками громадянського суспільства, яку організувало Німецько-українське  товариство з питань політики, економіки та науки в приміщенні Бундестаґу.

11 вересня 2014 р. з нагоди приїзду Президента СКУ відбувся обід у приміщенні німецького парламентського товариства у Бундестазі, в якому взяли участь депутати Бундестаґу трьох різних політичних партій та інші почесні гості. Під час обіду Евген Чолій виступив з коротким словом про військову агресію Російської Федерації, яку окреслив як міжнародну кризу з епіцентром в Україні.

12 вересня 2014 р. на запрошення Фонду плану Маршалла “Німеччина-США” Президент СКУ виступив на круглому столі на тему євроатлантичної інтеграції України.

Під час своїх виступів та окремих зустрічей Президент СКУ насамперед наголосив, що нинішнє зухвале вторгнення Російської Федерації в Україну порушує основи світового порядку та ставить під загрозу європейську і глобальну безпеку. Висловивши вдячність за підтримку України, Президент СКУ закликав Німеччину й далі стояти на засадах припинення імперіалістичних амбіцій Російської Федерації та допомогти зупинити окупацію України російськими військами та терористами, зокрема наданням Україні вкрай необхідної військово-технічної допомоги, політичною ізоляцією режиму Президента Владіміра Путіна та поглибленням проти цього режиму жорстких цілеспрямованих санкцій в сфері економіки.

Учасники зустрічей засвідчили своє розуміння українських потреб та важливість якнайшвидше знайти шляхи припинення військових дій Російської Федерації в Україні.

Крім депутатів Бундестаґу, у зустрічах узяли участь інші німецькі високопосадовці, члени дипломатичного корпусу, підприємці, аналітики з питань України та представники неурядових організацій.

Програма перебування Президента СКУ в Берліні також включала зустріч з членами Проводу української крайової центральної репрезентації СКУ, Об’єднання українських організацій у Німеччині, на чолі з його головою Романом Рокицьким, та додаткові громадські зустрічі.

Разом з Президентом СКУ в зустрічах узяв участь відомий український громадський діяч, спеціаліст у сфері німецько-українських відносин професор Микола Шафовал, який також допомагав у організації цих зустрічей.

“Перебуваючи в Берліні, я мав відкриті і конструктивні дискусії з високопосадовцями Німеччини, які наголошували на солідарності з Україною та на необхідності спільних конкретних дій міжнародного співтовариства у захисті територіальної цілісності України,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

Список німецьких високопосадовців, з якими зустрівся Президент СКУ:

Бек Марі-Луїзе, депутат Бундестаґу, член Парламентського комітету з закордонних справ.
Бертеле Йоахім, Голова відділу Центральної, Південно-Східної та Східної Європи, Південного Кавказу і Центральної Азії бюро Федерального канцлера.
Брандль Райнгард, депутат Бундестаґу, заступник голови Парламентського комітету з питань національної безпеки і зовнішньої політики.
Веллманн Карл-Ґеорґ, депутат Бундестаґу, заступник голови Парламентського комітету з питань зовнішньої політики, член Парламентського комітету з питань Європейського Союзу.

Гольмаєр Карл, депутат Бундестаґу.
Досс Ганзюрґен, професор, колишній депутат Бундестаґу, президент Німецько-українського товариства з питань політики, економіки та науки.
Маєр-Клодт Корд, посол, спеціальний уповноважений Міністерства закордонних справ Німеччини з питань Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії.
Мак-Керрон Гайке, директор Фонду плану Маршалла “Німеччина-США”, Берлінський офіс.
Мецлер Ян, депутат Бундестаґу.
Петрі Крістіан, депутат Бундестаґу.
Рерінґ Йоганнес, депутат Бундестаґу, член Парламентського комітету економічного співробітництва і розвитку.
Шаттшнайдер Дірк, міністерський радник з питань Південно-Східної і Східної Європи та Південного Кавказу Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку.
Шпарі Петер, генеральний секретар Німецько-українського товариства з питань політики, економіки та науки.
Штефінґер Вольфґан, депутат Бундестаґу.
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа