Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл

Що:

Де:

Коли:

Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл

Головний корпус

НУ «Львівська політехніка», вул. С. Бандери, 12

17 – 22 серпня 2018 р.

sat-schoolger

Понад 200 учасників із 36 країн з усіх континентів світу візьмуть участь у Форумі, який за часів незалежності України проводиться вперше.

schooljoy

Форум відбуватиметься під патронатом Марини Порошенко, дружини Президента України, голови Українського культурного фонду, голови Фонду Порошенка; під егідою Олега Синютки, голови Львівської обласної державної адміністрації; за участю Лілії Гриневич, міністра освіти і науки України. У роботі Форуму також візьмуть участь Оксана Юринець, народний депутат України, Юрій Бобало, ректор Національного університету «Львівська політехніка», Евген Чолій, Президент Світового Конґресу Українців, Лариса Дір, начальник Управління з питань закордонного українства та гуманітарного співробітництва Міністерства закордонних справ України. Така увага з боку перших осіб є сигналом для держави та суспільства про важливість ролі українського вчителя за кордоном і закликом до визнання та пошани його праці.

Форум – це відповідь на потреби і виклики часу, які ставить перед усіма нами життя.

Форум – це майданчик для професійної та особистісної комунікації, спільних міркувань і дій: у якому стані українська мова за кордоном, чи має вона перспективу для розвитку і поширення в іншомовному середовищі, які механізми й інструменти для її популяризації, як засобом української мови як іноземної відкривати для світу нашу культуру і знання про Україну?

Форум – це платформа для продуктивного діалогу, обміну досвідом і навчання вчителів та адміністраторів українознавчих шкіл, які формують і виховують українця діаспори, по суті, реалізуючи на практиці гасло Блаженнішого Святослава (Шевчука): «Інтеграція, але не асиміляція».

Форум – це початок розробки дорожньої карти, якою рухатимемося в майбутньому, творячи нову українознавчу школу, базовану на столітніх традиціях і збагачену інноваційними підходами.

На Форумі ми презентуємо перше соціологічне дослідження, проведене працівниками Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК), щодо стану та потреб сучасної українознавчої школи за кордоном.

Емоційно забарвленими заходами Форуму стануть дефіле українських учителів із 36 країн у національному одязі дизайнера Людмили Сєдової, участь у концерті «Українська пісня» на стадіоні «Арена Львів» та поїздка на Яворівщину.

«Вважаємо себе волонтерами українського освітнього фронту за кордоном. Розуміємо важливість цієї праці для формування свідомого українця у світі. Будуть українські Родина, Церква і Школа – буде українська діаспора. Буде українська діаспора – буде міцнішою і сильнішою Україна», – зазначає Ірина Ключковська, директор МІОКу.

Скорочена програма Форуму

Для довідки

Співорганізаторами Форуму є Міністерство закордонних справ України, Міністерство освіти і науки України, Львівська обласна державна адміністрація, Національний університет «Львівська політехніка», Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою, Світовий Конґрес Українців та Світова Координаційна Виховно-Освітня Рада.

Форум складатиметься із двох частин: V Міжнародної конференції «Українська мова у світі» (17 серпня) та Лабораторії творчих ідей (18-22 серпня).

Українознавча школа за кордоном є транслятором у чужоземному просторі тисячолітніх культурних надбань України, джерелом поширення української мови, знань про нашу історію та наше сьогодення. Це також носій правди про події, які відбуваються сьогодні на Сході України.

Сучасна українознавча школа за кордоном, продовжуючи столітню традицію, втілює концепцію національно-патріотичного виховання молоді і формує в дітей українську ідентичність.

За часів бездержавності передусім українська Школа за кордоном зберегла національне «я» нашої діаспори. Тому вкрай важливо не заплющувати очі на проблеми закордонних українських суботніх та недільних шкіл, кількість яких дедалі збільшується, аби вони відчували підтримку матірної країни, а не були вимушеними покладатися лише на свій ентузіазм. Адже український учитель – вагомий чинник промоції України у світі, чільний представник нашої «культурної дипломатії». Для держави співпраця з педагогами, що поширюють знання про Україну за кордоном, має стати одним із головних пріоритетів.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа