Пентагон схвалив нову політику, яка дозволила військовим базам збивати приватні та комерційні безпілотники, що вважаються загрозою.
Представник Пентагону капітан Джефф Девіс пояснив, що відтепер дрони, які порушують безпілотну зону навколо військових баз, можуть бути «примусово відключені, знищені та відстежені», залежно від обставин. До цього операторів дронів, які порушували межі безпілотних зон, могли лише оштрафувати чи засудити до тюремного ув’язнення.
Згідно з діючими правилами, військові бази, національні парки, великі спортивні стадіони та аеропорти вважаються безпілотними зонами. Раніше цього року Федеральне управління цивільної авіації оновило перелік об’єктів, над якими заборонено виконувати польоти на дронах. До нього було додано ще 133 військових об’єкти.
Деякі платформи мають вбудовані карти безпілотних зон, над якими дрони не виконують польоти. Однак, користувачі навчилися обходити це обмеження, встановлюючи на них модифіковане програмне забезпечення або купуючи дрони з вже деактивованою функцією контролю за дотриманням безпілотних зон.
Окремо адміністрація Дональда Трампа висунула пропозицію запровадити контроль над усіма безпілотними літаючими системами (UAS) та дозволити примусово відключати їх або знищувати, якщо вони становитимуть загрозу. До зон, які пропонує контролювати ініціатива, відноситимуться зони пошуково-рятувальних робіт, лісові пожежі, місця проведення поліцейських розслідувань тощо.