Оприлюденено Дорожню карту освітніх реформ 2015 – 2025 рр.

БФ “Інститут розвитку освіти” оприлюднив результати роботи Стратегічної дорадчої групи (СДГ) при Міністерстві освіти і науки (МОН) України, створеної у липні 2014р. за участі та фінансової підтримки МФ “Відродження”. Дорожня карта освітніх реформ (2015-2025) включає 4 розділи: структура освіти; зміст освіти; кадри, професійний розвиток, умови праці; управління і фінансування.

До СДГ увійшли українські та іноземні експерти, представники МОН України, представники неурядових організацій. Відбір експертів до СДГ здійснювався Наглядовою Радою у складі міністра освіти і науки С.Квіта, голови Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти Л.Гриневич, директора МФ “Відродження” Є.Бистрицького, президента (на той час) Української асоціації студентського самоврядування Є.Щепетільнікової.

У жовтні 2014р. МОН України оприлюднило проект “Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 рр.”. Після громадського обговорення Концепції, яке відбулося у листопаді 2014 – лютому 2015р. доопрацьовану концепцію було покладено в основу проекту Дорожньої карти освітніх реформ.

Одночасно частина експертів СДГ брала участь в розробці проекту Закону України “Про освіту” та в підготовці “Стратегії реформування вищої освіти в Україні до 2020 року”.

Дорожня карта – результат напрацювань невеликої експертної групи та дискусій з ширшим експертним загалом. Це – матриця освітніх реформ, яка доводить до певного рівня деталізації заходи, необхідні для запровадження реформ, встановлює певні часові рамки, але при цьому залишає простір для постійного доопрацювання, кореляції та доповнень.

Кожний пункт дорожньої карти потребує детальнішої експертної та громадської дискусії, ретельних розрахунків, оцінки ризиків, залучення ширшого кола профільних спеціалістів, з’ясування громадської думки.

08.10.2015 12:37, за матеріалами: ‘Освітній портал’ та osvita.org.ua

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа