Одеська траса розблокована від важковагових фур

Про це повідомив у своєму ФБ-акаунті міністр інфраструктури Володимир Омелян. Раніше ми писали, що водії фур заблокували одеську трасу після спроби міністерства вести контроль за вагою фур: Далекобійники заблокували трасу Одеса-Київ

Volodymyr Omelyan

Перша, маленька, але перемога!

Одеська траса розблокована повністю.
Водії фур чемно проходять ваговий контроль. Якщо вага перевищує допустимі норми – платять штраф і розвантажують один автотранспорт на декілька прямо на місці.

Очільник Миколаївської області провів нараду з трансінспекцією і правоохоронними органами. Завтра починаємо посилений контроль там, а також у Херсонській області.

Хотів окремо подякувати керівнику транспортної інспекції Михайлу Ноняку, який особисто контролював ситуацію в регіоні і незважаючи на всі нерви, погрози і тиск – домігся дотримання Закону!
Школа Майдану дається взнаки wink emoticon

Сказали – зробили, по справжньому!

Ще раз наголошую – закон один для всіх.

До 40 тонн!

Раніше міністр інфраструктура пояснив причини, через які міністерство вирішило почати виконувати закони, прийняті протягом останніх десяти років Верховною Радою:

Volodymyr Omelyan

Два тижні тому в Міністерстві інфраструктури ми провели велику нараду щодо повернення вагового контролю на українські дороги.

Учасниками декількагодинного заходу під моїм головуванням були представники Міністерства, Держслужби з безпеки на транспорті, Укравтодору, Національної поліції, СБУ, морських портів, асоціацій автомобільних перевізників.
Позиція була однозначна – держава повертає контроль на дороги!
Не може бути ситуації, коли замість дозволених 40 тонн перевізник везе 60-130 тонн!
Це не лише персональний ризик водія, коли автомобіль, не пристосований для такої ваги, скоїть ДТП і спричинить його каліцтво чи смерть, а й руйнація дорожнього полотна з наступними смертями інших водіїв.
Ми повинні покласти край безконтрольним бурштиновим копальням, пустелям замість лісів, знищеним дорогам заради одномоментного персонального прибутку!
З цією метою на дороги вийшли спільні групи транспортної інспекції, нацполіції, СБУ.
Міністерство попереджало давно – контроль буде, безкарність зникне!
Держава – це не лише привілеї, але й обов’язки!!!

А тепер, просто факти:
Питання здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів передбачено:
Законом України «Про автомобільний транспорт»;
Законом України «Про дорожній рух»;
Правилами дорожнього рух затвердженими постановою Кабінету Міністрів від 10 жовтня 2001 року (зі змінами)
Постановою Кабінету Міністрів від 27 червня 2007 року № 879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування.
На сьогодні нормативними документами передбачено здійснення перевезення вантажів із загальною масою (разом з масою транспортного засобу) – не більше 40 т. Зазначена норма не відрізняється від норм передбачених Європейським законодавством.
Наприклад обмеження по загальній масі транспортного засобу у Польща, Німеччина, Франція складає – 40 тонн. А в Іспанії та Греції – 38 тонн, такий норматив навіть нижче ніж в Україні.

Додатково
Для контейнеровозів – 44 т., для транспортних засобів, за встановленими Укравтодором та відповідними підрозділами МВС маршрутами до 46 т.
Крім того вагові параметри контролюються і по навантаженню на вісі – для навантаження на одиночну вісь – 11 т., на здвоєну – 16 т., на строєну – 22 т.

Відповідно до даних наданих фахівцями ДерждорНДІ близько 74% автомобільних доріг були збудовані під розрахункові навантаження на вісь – 6 тонн та загальною вагою не більше – 24 т.
Щорічні збитки які завдаються дорожньому господарству внаслідок руйнування доріг спричинених рухом великовагових транспортних складає – більш ніж 2 млрд. гривень. За дослідженнями Світового банку щорічні втрати ВВП країни внаслідок незадовільного стану автомобільних доріг складають 3-4% ВВП. Понад 90% автомобільних доріг в Україні потребують виконання ремонтно-будівельних робіт.

Отже, з метою збереження автомобільних доріг загального користування, центральним органом виконавчої влади (Укртрансбезпекою), на яку покладено завдання, зокрема, щодо здійснення габаритно-вагового контролю за транспортними засобами габаритно-вагові параметри, яких перевищують нормативні розпочато заходи щодо запобігання та недопущення руйнування автомобільних доріг загального користування.
Так на цей час, територіальними органами Укртрансбезпеки спільно із службами автомобільних доріг в областях та відповідними підрозділами Національної поліції України в областях розпочато здійснення заходів з габаритно-вагового контролю за допомогою пересувних габаритно-вагових комплексів (далі – ГВК).
Так, станом на сьогодні на автомобільних дорогах загального користування в Одеської, Миколаївської, Херсонської та інших областях здійснюють заходи державного контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні
За результатами роботи перевірено 4556 транспортних засобів, з них у 319 виявлено порушення вагових параметрів.
Нараховано плати за проїзд на 150 тис. євро, сплачено близько – 740 тис. гривень.
Накладено штрафних санкцій на суму близько 148 тис. гривень.

Коментарі з міста подій
Зазначені заходи контролю здійснюються за допомогою 34 вагових комплексів, з яких станом на сьогодні працює лише 18, решта знаходиться у непридатному до експлуатації технічному стані. Хоча ці вагові комплекси у середньому 2005 р. випуску, проте інтенсивна їх експлуатація призвела до виходу з ладу вимірювального обладнання, що в свою чергу не дає можливості здійснювати роботу всього комплексу. Вартість ремонту іноді складає 70-80% вартості всього вимірювального обладнання.
Для поліпшення технічного оснащення підрозділів Укртрансбезпеки за рахунок коштів виділених минулого року з гранту Єврокомісії в рамках проекту «Підтримка впровадження Транспортної стратегії України» проводиться відповідна робота щодо закупівлі 71 пересувної лабораторії до складу обладнання якої входить сучасні пристрої для здійснення габаритно вагових вимірювань, що значно та ефективно забезпечить роботу фахівців.

На сьогодні законодавством та іншими нормативно-правовими актами передбачено відповідальність за здійснення перевезень вантажів понад дозволених нормативів та нараховується плата за проїзд автомобільними дорогами, яка розраховується за відповідною формулою (постанова КМУ від 27 червня 2007 р. № 879). У разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру:
до 10% – нараховується у подвійному розмірі;
на 10-40% – нараховується у потрійному розмірі;
більш як на 40% – нараховується у п’ятикратному

За проїзд без дозвільних документів транспортних засобів вагові параметри яких перевищують нормативні передбачений адміністративний штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700 гривень).
Аналогічні штрафні санкції у країнах Європейського союзу складають:
у Румунії від 14000 – 25000 гривень;
у Польщі від 7000 – 17000 гривень;
в Угорщині – 30000 гривень;
у Великобританії – 185000 гривень.

Мінінфраструктури вважає що такий стан справ з практичного застосування заходів проведення габаритно-вагового контролю потребує негайного вирішення, особливо у розрізі змін та вдосконалення існуючої нормативно-правової бази, оновлення технічних засобів, навчання фахівців та відповідного фінансування.

З метою удосконалення переліку підстав для зупинки транспортних засобів для здійснення габаритно-вагового контролю, визначення механізму контролю вагових та габаритних параметрів транспортних засобів та їх фіксації спеціальними технічними засобами шляхом низькошвидкісного і високошвидкісного зважування і вимірювання без зупинки автомобіля, та підвищення відповідальності автомобільного перевізника за порушення законодавства під час перевезення вантажів Міністерством інфраструктури України спільно з депутатським корпусом розроблений проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення контролю за безпекою автомобільних перевезень вантажів і відповідальності за порушення правил дорожнього руху» який зареєстрований у ВРУ за № 4661.

Крім того у ВРУ також зареєстрований проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» (щодо дотримання вагових або габаритних норм та/або умов, визначених у дозволі на участь у дорожньому русі). (реєстр. № 4660)
Зазначеним законопроектом пропонується встановити солідарну відповідальність для автомобільного перевізника, водія транспортного засобу, відправника вантажу (комерційного посередника, брокера, експедитора), вантажовласника за порушення транспортним засобом встановлених законодавством вагових та/або габаритних норм.

П.С. В 2015 р. 135 тонна!!! вантажівка зламала ваги в українському порту. Після проходження такої “фури” треба прокладати нову дорогу

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа