За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури повідомлено про підозру чотирьом учасникам схеми незаконного отримання статусу особи з інвалідністю шляхом підкупу службових осіб медико-соціальної експертної комісії. Трьом підозрюваним інкримінують надання неправомірної вигоди службовій особі (ч. 3 ст. 369 КК України), одному — одержання неправомірної вигоди та внесення завідомо неправдивих відомостей до офіційного документа (ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 366 КК України).
Досудовим розслідуванням установлено, що група осіб за грошову винагороду намагалися виготовити медичну документацію для встановлення фіктивної інвалідності.
Для реалізації умислу, 69-річний посередник залучив 63-річну лікарку, яка мала зв’язки серед членів МСЕК та передала лікарю-невропатологу хабар у розмірі 100 доларів США за внесення неправдивих даних до акта огляду.
На підставі таких неправдивих документів, комісією заявнику встановлено ІІІ групу інвалідності, проте уже в червні 2025 року після повторного огляду спеціальна експертна група скасувала це рішення через відсутність об’єктивних підстав.
За «вирішення питання» посередник під контролем правоохоронців двічі отримав кошти на загальну суму 4500 доларів США.
Наразі двом підозрюваним обрано запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту, іншим двом – особисте зобов’язання.
Досудове розслідування здійснюється слідчим управлінням ГУНП в області, оперативний супровід — УСБУ в області.
Також проводяться слідчі дії для встановлення та викриття інших фігурантів.
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку й встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Житомирської обласної прокуратури, 04.07.2025