На Львівщині вшанували пам’ять загиблих січовиків Карпатської України

верецький перевалУ неділю, 15 березня, на Верецькому перевалі відбулися заходи, приурочені до 75-річчя проголошення незалежності Карпатської України та розстрілу карпатських січовиків, які захищали молоду незалежну новостворену Карпатську Україну.

У цьому заході взяли участь представники духовенства, депутат Львівської обласної ради Остап Стахів та громадськість Львівської області.

Самі ж заходи почалися ще напередодні, 14 березня, на Закарпатті. У місті Хуст (тодішній столиці Карпатської України), а також на території меморіального комплексу «Красне поле». Там вшанували пам’ять полеглих січовиків у битві з фашистськими загарбниками.

У рамках заходів відбулося відправлення спільної панахиди всіма конфесіями за полеглими у бою стрільців Карпатської України. Також присутні поклали квіти до символічної могили стрільцям Карпатської України.

Як зазначив  депутат Львівської обласної Остап Стахів, трагедія, яка розгорілася на «Красному Полі», глибоко торкнула серця всіх галичан у той час.

«Коли я був ще зовсім маленьким хлопчиною, то в нашому селі співали часто пісню зі словами «Чи ви чули, люди, як боролись в Закарпатті?». При цьому люди, які співали цю пісню, плакали, а ми, діти та юні хлопці, уявляли собі, що не так далеко є край української землі, на якій була пролита кров таких самих молодих людей, які боролись за незалежність Української держави», – відзначив Остап Стахів.

Вже наступного дня, 15 березня, делегація продовжила заходи на Верецькому перевалі, де перепоховано останки січовиків Карпатської України, вшануванням жертв розстрілу – січовиків Карпатської України.

Там Остап Стахів звернувся до громади та зауважив, що сьогодні, як і колись, на територіальну цілісність країни зазіхає ворок. Нині цей ворог з іншого кордону України, а саме – Росія, яка хоче знищити нашу молоду державу. «Але патріотизм Карпатських січовиків надихає всіх нас на відважні дії проти будь-якого агресора», – наголосив депутат Львівської обласної ради.

  Нагадаємо, поблизу міста Хуст Закарпатської області студентська молодь і українські патріоти в 1939 році взяли участь у нерівному бою з регулярною угорсько-фашистською армією Міклоша Горті. На честь цій пам’ятній даті тут постав Меморіальний комплекс «Красне поле».

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа