На ХХ Форумі видавців у Львові представлять першу ілюстровану біографію Євгена Коновальця «Сила волі. Євген Коновалець» авторства історика Ігоря Дерев’яного. У книзі — документи та свідчення очевидців, власні спогади, унікальні фотографії.
14 вересня, субота
17:00
Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького»
(вул. С. Бандери, 1, вхід із вул. Брюллова)
«Сила волі» — це історія людини, яка створила найуспішніший український політичний проект минулого століття — Організацію українських націоналістів, — розповідають видавці.
«Євген Коновалець був творцем однієї з найкращих частин української армії у війні за державність 1917—1921 років. Його життя — це історія військовика, який умів воювати, але чудово опанував політичні методи боротьби. Історія політика, котрий робив усе, щоб об’єднати Схід і Захід. Історія лідера, що після поразки зумів дати нову надію й підняти на нову боротьбу», — каже автор книги історик Ігор Дерев’яний.
«Проект “Наш формат історії” планує серію біографій відомих діячів української історії ХХ століття. Ця книга не тільки є першою з майбутньої серії, але й першою ілюстрованою біографією самого Коновальця», — розповіла керівник проекту Ярина Ясиневич.
Книга видана в рамках проекту «Наш формат історії», втіленого Центром досліджень визвольного руху, мистецькою агенцією «Наш формат» та видавництвом «Часопис».
Довідка:
Ігор Дерев’яний — магістр історії, старший науковий співробітник Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», співпрацює з Центром досліджень визвольного руху.
Закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка.
Упорядник та науковий редактор спогадів Володимира-Ігоря Порендовського «На трасі Тайшет-Лєна (Озьорлаґ у роках хрущовської відлиги 1955—1959)» (2008), співавтор книги «Українська Повстанська Армія. Історія нескорених» (2007, 2008, 2011). Автор низки наукових та науково-популярних статей та виставок з історії українського визвольного руху XX століття та репресії проти його учасників.
Сфера наукових зацікавлень: репресивна політика окупаційних режимів щодо визвольного руху в 1920—1950-х роках.
Прес-центр Центру досліджень визвольного руху