На Форумі видавців презентують книгу Івана Патриляка “Перемога або смерть”

Вперше: науково-популярна історія визвольного руху

на Форумі видавців презентують книгу Івана Патриляка “Перемога або смерть”

15 вересня, субота

15:00 — 16:00

Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького» (2-й поверх),

вул. С. Бандери, 1 (вхід із вул. К. Брюллова)

 

Презентація книги відомого київського історика Івана Патриляка «“Перемога або смерть”: український визвольний рух 1939–1960-ті роки», яка є першою в Україні науково-популярною узагальнюючоою історією визвольного руху від початку Другої світової війни до 60-х років, коли в лісах лунали останні постріли вояків УПА та підпільників ОУН.

Ця книга – історія покоління, яке змінило уяву про українців, – розповідають видавці із Центру досліджень визвольного руху, видавництва “Часопис” та МА “Наш формат”.

Книга про те, як створювалася УПА, про методи боротьби армії, яка не капітулювала. «Перемога або смерть!» — під цим гаслом із вірою в серці та зброєю в руках ще десятиліття після завершення Другої світової війни українці боролися проти тоталітарної машини СРСР. Якою була роль вояків УПА в Другій світовій війні і опісля, ким були повстанці, скільки їм було років і чого вони добивалися, і, врешті, чого досягнули — на ці та інші питання дасть відповідь пропонована книга”, – пише автор Іван Патриляк, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Науково-популярний виклад історії українського визвольного руху від початку Другої світової війни до остаточної ліквідації збройного підпілля органами радянської державної безпеки допоможе читачеві зорієнтуватися в минулому найдовшого в Європі спротиву тоталітаризму.

Учасники презентації: автор, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка Іван Патриляк, історик, Директор БФ “Літопис УПА” Микола Посівнич, історики Володимир В’ятрович , Руслан Забілий.

Організатори: Центр досліджень визвольного руху, Національний музей-меморіал “Тюрма на Лонцького”, Мистецька агенція “Наш формат”, Видавництво “Часопис” (Львів)

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа