Мовний закон підписано і передано на підпис президенту

Інтерфакс-Україна повідомляє: Голова Верховної Ради України Володимир Литвин підписав закон про засади державної мовної політики, що розширює застосування російської мови на регіональному рівні (і дозволяє не використовувати державної мови державним службовцям в певних регіонах – УП).

Як повідомляє прес-служба парламенту України, закон уже відправлено на підпис президентові України Віктору Януковичу.

Як повідомлялося, Верховна Рада 3 липня ухвалила закон “Про засади державної мовної політики”, що значно розширює сферу застосування російської мови. Автори законопроекту – депутати фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов. (Інтерфакс-Україна, як філія російської інформаційної аґенції, скромно промовчує про порушення регламенту при прийнятті закону та про відсутність необхідної кількості депутатів у залі під час голосування, про голосування чужими картками за цей закон)

Ухвалення закону спровокувало низку протестів у країні. Зокрема, одразу ж після голосування біля Українського дому в Києві розпочалося голодування і масова акція протесту.

Голова Верховної Ради В.Литвин відмовлявся підписувати цей закон і написав заяву про відставку. Проте Верховна Рада голосувала проти відставки спікера.

Закон набуває чинності після підписання президентом. Президент України В.Янукович 7 липня доручив Кабінету Міністрів розглянути поправки до мовного закону для підготовки змін до нього. Президент також заявив, що визначиться із законопроектом після вивчення його експертами.

——————-

У свою чергу об’єднана опозиція стверджує, що підписавши мовний закон, Литвин став співучасником злочину. Нижче  – заява Об’єднаної опозиції «Батьківщина»

30 липня 2012 року за поданням фракції Партії регіонів більшість підтвердила свою довіру нинішньому голові Верховної Ради України Володимиру Литвину, який ще нещодавно заявляв, що не підпише сумнозвісний мовний закон. Сьогодні ж цей горе-політик радикально змінив свою позицію, заявивши, що в нього немає іншого виходу як підписати цей українофобський закон та направити на підпис президенту Януковичу.

Відразу після голосування у понеділок стало зрозуміло, що задля такого політичного викрутасу регіонали знайшли «достатні» аргументи для фракції Блоку Литвина та спікера особисто. Ясна річ, що підписувати антиконституційний закон Литвин погодився в обмін на його збереження на посаді голови так званої Верховної Ради, а члени його фракції прийняли хабар від Януковича у вигляді включення їхніх тушок до прохідної частини списку Партії регіонів.

Обєднана опозиція «Батьківщина» переконана, що Володимир Литвин не мав жодного права підписувати антиукраїнський закон про мови, тому що ані в першому, ані в другому читанні його не ухвалювали. Такого закону просто не існує. Порушення Конституції та регламентних норм і процедур були настільки кричущими, що немає жодних правових підстав вважати цей стос паперів законодавчим актом.  

Підписавши цю антиконституційну писанину як закон, Литвин став співучасником злочину, який полягає у прямому порушенні вимог статті 10 Конституції України, яка разом із рішеннями Конституційного Суду, чітко врегульовує порядок використання мов в Україні. Цей крок став ганебною крапкою в карєрі безпринципного політикана, який готовий заради власного порятунку порушити як закони, так і норми моралі.

Цей антиконституційний мовний виклик українському суспільству, незалежно від подальших дій Януковича, буде скасований новою демократичною парламентською більшістю, як і сотні інших антизаконних, антиукраїнських рішень, протягнутих нинішньою злочинною владою через Верховну Раду.

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа