Мешканку Олексієво-Дружківки засудили на 12 років за шпигунство

Олена Гапонова

Суд визнав винною мешканку Олексієво-Дружківки у колаборативній діяльності. За матеріалами справи, жінка, яку звуть Олена, щонайменше тричі передавала окупантам відомості про розташування українських військових на Донеччині.  

Про це можна дізнатись з відповідного вироку Дружківського міського суду. Ім’я фігурантки опублікували на порталі “Судова влада України”.

Засуджену звуть Олена Гапонова. Вона народилась у Дружківці, але мешкала в Олексієво-Дружківці. Заміжня та не має судимостей.

За матеріалами справи, у січні цього року, під час листування у Telegram із представником окупантів, Олена погодилася передавати інформацію про місця розміщення та переміщення підрозділів ЗСУ на території Дружківки та Олексієво-Дружківки.

В неї запитували про ситуацію загалом та про розташування військових, на що вона відповідала. Писала про те, що бачила або чула у транспорті. Підтверджує, що передавала інформацію, але не зовсім усвідомлювала, що вчиняє правопорушення. Інформацію почала передавати взимку (січень-лютий) спочатку через соціальну мережу «Однокласники», потім через месенджер Telegram”, — йдеться у матеріалах справи.

Правоохоронців знайшли дані про те, що фігурантка щонайменше тричі передавала окупантам заборонену інформацію. Так, в матеріалах справи вказується, що Олена 1, 4 та 7 лютого розповідала росіянам про переміщення ЗСУ, а також укріплені райони дислокації.

ae938bd4c162f8b147b50a432c7fe034-683x1024

Як згодом зазначили в оперативно-стратегічному угрупуванні військ “Хортиця”, окупанти неодноразово обстрілювали Дружківку та Олексієво-Дружківку, в тому числі по позиціях ЗСУ гатили в ті дати, коли фігурантка передавала інформацію росіянам.

У другій половині травня Гапонову затримали. З того часу вона перебувала під вартою без права внесення застави. Під час слідства Олена звинувачення визнала.

photo_2023-05-22_14-04-07-768x1024

Суд визнав жінку винною у колаборативній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України) та призначив їй покарання у вигляді позбавлення волі строком на 12 років. Крім того, засудженій заборонили займати певні посади.

Джерело: freeradio

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа