Медіа-профспілка та Спілка журналістів розповіли про 2 роки допомоги журналістам в умовах війни

11 квітня відбулась презентація дворічної діяльності Об’єднаного центру допомоги:  «Майдан і війна: два роки журналістської взаємодопомоги».  Відкриваючи захід, Голова медіа-профспілки Юрій Луканов наголосив, що «Об’єднаний центр допомоги журналістам» був відгуком на криваві події, які почалися в Україні зненацька. «Ми спершу розгубилися, бо нічого подібного не очікували», – пригадує пан Луканов, – А потім створили центр з рядом  цікавих і корисних  проектів, які допомагають журналістам вижити за непростих умов і продовжувати працювати в професії».

У рамках заходу було презентовано напрямки роботи Об’єднаного центру. Зокрема, фонд матеріальної допомоги постраждалим журналістам і тим, хто переїхав з окупованих територій, підготовка сертифікованих Міжнародною федерацією журналістів тренерів з роботи журналістів у гарячих точках, психологічні тренінги, створення банку захисної амуніції для журналістів, які їдуть працювати в зону АТО та інше.

Про взаємодію з міжнародними організаціями та результати залучення світової медіа спільноти до вирішення конфліктів розповів Перший секретар Національної спілки журналістів – Сергій Томіленко він також зазначив: «За останні кілька років актуальною стала тема “передової” для журналістів – це і Майдан, і Крим, і Донбас, де робота для журналіста часто  є небезпечною для життя і здоров’я. Ми прагнемо підтримати колег і показуємо, що журналістська солідарність – поняття реальне».

У рамках проекту фахівцям із захисного спорядження у  співпраці із журналістами вдалось розробити універсальний та мобільний бронежилет, який враховує умови праці журналістів у гарячих точках, а також має високий рівень захисту. Оксана Винничук керівник проекту розповіла: «Вся наша діяльність вибудувалася у концепт надання комплексу послуг та захисту. Діючи спільно, ми змогли охопити багато напрямків роботи, коли різні заходи підсилювали один одного, так вдавалося досягти максимального результату».

Керівник психологічного напрямку – Наталія Улько підсумувала  результати діяльності та зазначила, що у суспільстві, яке переживає кризу, підсилюється роль журналіста. «У нашому проекті ми працювали фактично у двох напрямках – перший це сам журналіст, його стан та його сприйняття подій, і другий – це створення журналістських матеріалів. Адже журналіст може як збурити суспільство, поширюючи тривогу, так і привносити розуміння, демонструючи позитивні життєві історії».

Нагадаємо, що починаючи з часів Революції гідності, під час анексії Криму та початку гібридної війни журналістські організації об’єднали свої зусилля з метою надання комплексної допомоги журналістам в умовах соціально-політичної кризи в Україні.  Відтак у квітні 2014 року було створено «Об’єднаний центр допомоги журналістам», який покликаний надавати матеріальну допомогу журналістам, постраждалим унаслідок цих подій; здійснювати комплексну психологічну реабілітацію журналістів; проводити тренінги з безпеки журналістської діяльності; надавати захисне спорядження для роботи журналістів у зоні бойових дій; а також здійснювати масштабну просвітницьку діяльність для захисту прав журналістів. Завдяки спільним зусиллям журналістських організацій відпрацьовано механізм реакції на брутальні порушення прав журналістів із залученням міжнародної журналістської спільноти.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа