Мандрівний табір “Холодний Яр – 2013”

Декілька листопадових днів у Холодному Ярі для членів молодіжної громадської організації «Національний Альянс» стали традиційними. З 2006 року сюди з’їзджаються молоді люди з усієї України, аби взяти участь у мандрівному таборі «Холодний Яр».

Цього року мандрівка припала на 31 жовтня – 2 листопада, вона зібрала двадцять юнаків та дівчат з Волинської, Чернігівської, Криворізької, Черкаської, Полтавської областей.

У давнiй козацькiй столицi – Чигиринi відбулося відкриття співочо-мандрівного табору “Холодний Яр -2013”. З піднятими синьо-жовтим, червоно-чорним, холодноярським “Воля України або смерть”, стягом “Національного Альянсу” та з піснею активісти вирушили до Богданової (Іллінської) церкви, що в Суботові.Там для учасників була проведена екскурсія меморіальним комплексом.

Також альянсівці побували біля 1000-літнього дуба Максима Залізняка, де Тарас Шевченко написав поему “Гайдамаки”, побачили знаменитий Мотронин монастир, де розміщувався штаб холодноярців, вшанували пам’яь Головного отамана Холодного Яру Василя Чучупака біля його могили в Мельниках. В Медведівці, звідки розпочався гайдамацький рух, відвідали краєзнавчий музей.

100-кілометрова мандрівка урочищем Холодний Яр завершилася на березі Дніпра, поблизу села Боровиця, біля “Павлюкової могили”.

Табір пройшов дуже успішно, однак мирна мандрівка “когось” таки добряче налякала. У суботу, 1 листопада, до коменданта “Холодного Яру” Сергія Мерчука зателефонувала директор суботівської школи перепитати чи з учасниками табору все гаразд, тому що ввечеррі до неї телефонували з обласного управління освіти та цікавилися чи випадково таборовики не зупинилися в школі. Вона розповіла, що о 6 ранку до школи приїхав бус та джип приблизно з двадцятьма невідомими молодиками спортивної зовнішності. Вони оточили школу і чекали до 11 години сподіваючись, що звідти вийдуть мандрівники.

Організатори заходу припускають, що інформацію про місце перебування і маршрут могла повідомити “комусь” активістка Партії Регіонів, працівниця музейного комплексу.

“Не знаю, які притензії нам могли б висловити невідомі молодики, проте сам цей факт обурює, адже холодноярівщина має славетну козацьку і повстанську історію, і патріотичні рухи та мандрівки навпаки мали би там підтримуватися”, – зазначає голова ВМГО “Національний Альянс” Майя Москвич.

Прес-служба ВМГО «Національний Альянс»

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа