21 листопада
12:00
біля пам’ятника Ярославу Мудрому (метро «Золоті ворота»)
Кияни розпочнуть акцію зі збереження історичної пам’яті про Голодомору та згадають, як у страшні часи геноциду українці подавали одне одному руку взаємодопомоги.
Традиційно, в останню суботу листопада, в усіх областях України відбувається вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років. Цьогорічні роковини присвячені доброчинцям, які рятували співвітчизників від голодної смерті.
«Коли вбивають голодом, ділитися хлібом — подвиг», — переконані організатори, які поширюють інформацію про перші встановлені істориками імена таких людей.
Представники громадських організацій вийдуть на вулиці Києва із закликом до киян допомогти зберегти історичну пам’ять про події 1932—1933 років. Перехожим пропонуватимуть зробити символічну пожертву на придбання лампад та свічок, які запалять біля пам’ятних знаків жертвам Голодомору 24 листопада.
Охочі зможуть не лише долучитися гривнею, але й одночасно наповнити величезні прозорі колби зернами пшениці. Із зібраного зерна згодом спечуть хліб як символ колективної пам’яті, який розділять та роздадуть між усіма учасниками жалобних заходів 24 листопада.
Участь в акції візьмуть:
– відомі співаки: Фагот (гурт «ТНМК»), Вадим Красноокий (гурт «Mad Heads XL»), Росава, Олександр Ярмола (гурт «Гайдамаки»);
– видавці та письменники брати Капранови;
– історик, член Громадського комітету вшанування пам’яті Голодомору Володимир В’ятрович.
Захід відбудеться також у Дніпропетровську, Івано-Франківську, Луцьку, Львові, Сумах, Тернополі, Харкові, Черкасах, Чернівцях. Деталі про акції в регіонах за телефоном: +380 97 791-07-52
Нагадаємо, що Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні закликає киян та гостей столиці прийти 24 листопада о 14:00 до метро «Арсенальна» і взяти участь у жалобній ході до Національного музею «Меморіал пам’яті жертв Голодоморів в Україні», спільно пом’янути мільйони загиблих та о 16:00 разом з усією країною та українцями в 32 державах світу запалити свічку пам’яті.