Комітет з питань свободи слова пропонує прибрати норму щодо узгодження інтерв’ю

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики сьогодні на своєму засіданні рекомендував Верховній Раді прибрати з усіх законів вимоги до журналістів щодо узгодження інтерв’ю. Зараз чиновники можуть дати інтерв’ю, а потім погодитись на оприлюдненя тільки його частини, або й заборонити його оприлюднення.

Йдеться про законопроект №2047 щодо змін про авторське право і суміжні права.

«Ми пропонуємо зняти норму про узгодження інтерв’ю з усіх законів, де вона перебувала, і з закону про друковані ЗМІ в тому числі. Сам факт дачі інтерв’ю державним чиновником, тобто людиною, яка утримується за кошти бюджету – вже вважається згодою», – заявила голова Комітету  Вікторія Сюмар.

Вона зазначила, що журналісти також не будуть зобов’язані погоджувати інтерв’ю, якщо особа, яка його дає, не попередить про необхідність узгодження.

«Ми дали право на відповідь, якщо громадянин або чиновник вважає, що його права порушені, тобто його слова неправильно трактувалися, він може звернутися до редакції, яка може опублікувати, а може і не публікувати спростування. Редакція вже сама розглядає, наскільки аргументи є достатніми», – підкреслила голова Комітету.

Крім того, Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити у другому читанні зміни до законодавства про доступ до публічної інформації у формі відкритих даних. Відповідний закон №2171 можуть ухвалити у другому читанні вже 7 квітня.

Received: from mail.nfront.com.ua (mail.nfront.com.ua [95.67.123.236]) Wed, 1 Apr 2015 15:57:55 +0300

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа