Католицька церква майже закінчила перевірку і незабаром офіційно визнає митрополита Андрея Шептицького блаженним — відзначить його життя як приклад святості для вірян.
Про це 8 липня повідомив Марчелло Семераро, який очолює відділ Ватикану, що займається визнанням святих. Кардинал виступив на зустрічі єпископів Української Греко-Католицької Церкви.
Беатифікація — це офіційна церковна процедура, під час якої Католицька церква ретельно перевіряє життя, вчинки і духовні заслуги людини, щоб підтвердити, що вона жила святим життям. Якщо цей процес успішний, людина отримує титул “блаженний” — це крок до канонізації, тобто проголошення святим.
“Ми очікуємо, але мене запевнили, що підсумкова документація вже перебуває на стадії друку. Щойно вона надійде, ми передамо її на вивчення експертам. І якщо виникне потреба в якихось уточненнях, ми це, безумовно, зробимо. Однак ми вже на завершальному етапі, адже якраз очікували на цю документацію”, — сказав Семераро.
Постаті святих і мучеників є для всієї церкви великим натхненням і джерелом мужності, особливо у складні часи, додав він.
“Ми ставимо собі те саме запитання, яке одного разу поставив собі один святий Заходу: “Якщо це зробили вони, якщо вони були свідками аж до віддання свого життя, то чому я не можу зробити цього також?”. І нам потрібні ці приклади, ці заохочення”, — зазначив Семераро
Кардинал також висловив радість з приводу того, що Українська Греко-Католицька Церква, незважаючи на численні виклики, продовжує дивитися вперед і свідчити про святість.
“Дуже втішно, що я маю можливість обмінятися думками не лише щодо постатей, які перебувають у процесі проголошення святості, але й щодо зусиль засвідчувати, що саме через святих Церква показує світові, що вона є Церквою святою”, — сказав він.
Процес беатифікації митрополита Шептицького триває від 1955 року.
Митрополит і глава Української греко-католицької церкви, архієпископ Львова, був видатним релігійним і національним лідером першої половини ХХ століття, походив із шляхетного роду Шептицьких.
Під час Першої світової війни митрополита заарештували російські війська і тримали в Росії. Після повернення до Львова став одним із засновників Західноукраїнської Народної Республіки. У 2008 році його визнали Праведником народів світу за порятунок євреїв.
Джерело: СКУ