Ішов у полон і щирою українською кричав: «Хлопці, я свій»

Мобілізованого до російської армії жителя Луганщини взяли у полон прикордонники бригади «Помста» на Донеччині. Він вночі вийшов на позиції до наших протитанкістів.

За словами командира розрахунку протитанкових ракетних комплексів на псевдо Журналіст взятого у полон місцевого жителя мобілізували у лютому 2024 року. Затриманий не мав засобів захисту, і за його словами, займався розносом їжі для окупантів. Він подолав шлях у кілька кілометрів, переховуючись від скидів з квадрокоптера та випадково вийшов на позиції прикордонників:

«Передають по рації, що в наш окоп звалився рашист. Побачив біле світло, яке виходить з траншеї. Відразу відступив, щоб його зустріти, як вчили, під перпендикулярним кутом. Коли він вже був на прицілі, я побачив, що він був без зброї. Це його врятувало від смерті», – розповідає Журналіст.

Протитанкіст на псевдо Обозний надав полоненому першу домедичну допомогу:

«Протягом часу, коли він був у нас у підвалі, ми забезпечили його їжею, надали домедичну допомогу, все згідно з Женевською конвенцією. Всі його речі були зібрані в окремий мішок, який передався разом з ним. Якщо ми будемо відноситися до полонених так само як військовослужбовці рф відносяться до нас то чим ми кращі від них?», – каже Обозний.

Подробиці – у відео.

 

Державна прикордонна служба України

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа