У вівторок, 11 лютого поновився розгляд апеляційних скарг щодо зміни запобіжного заходу для низки затриманих у Києві в проміжку між 20 та 27 січня. Відбулося також два засідання районного суду відносно «автопробігу до Межигір’я».
Дарницький районний суд (за інформацією групи громадського спостереження «ОЗОН»):
Дарницький райсуд сьогодні позбавив водійських прав на три місяці двох осіб – за «автопробіг до Межигір’я», а саме:
Лупакова Антоніна: розгляд справи щодо подій під час «автопробігу до Межигір’я» 29 грудня 2014 р. за звинуваченням у невиконанні водіями вимог про зупинку, залишення місця дорожньо-транспортної пригоди. Результат судового засідання: позбавлення права керування транспортними засобами на строк три місяці. Суддя: Каліушко Ф.А.
Данченко К: розгляд справи щодо подій під час «автопробігу до Межигір’я» 29 грудня 2014 р. за звинуваченням у невиконанні водіями вимог про зупинку, залишення місця дорожньо-транспортної пригоди. Результат судового засідання: позбавлення права керування транспортними засобами на строк три місяці. Суддя: Каліушко Ф.А.
Апеляційний суд міста Києва:
11 лютого Апеляційний суд міста Києва розглянув 10 скарг про зміну запобіжного заходу для затриманих активістів Євромайданів. Суд залишив без змін запобіжний захід – під вартою – для п’яти підозрюваних, із яких троє – «в’язні Грушевського» (Владислав Цілицький, Віталій Ахрамєєв, Дмитро Бучко), а двоє – затримані на вул. Інститутській (Дмитро Полтавець, Андрій Терентьєв). Водночас, суд змінив запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт для підозрюваних у «справі Кріпосного провулку»: Віктора Давидяка, Ігора Пальохи, Дениса Сергієнка, Андрія Лісовенка, Ігоря Мисяка, а також для одного із затриманих на вулиці Щорса – Дмитра Сайдакова. Попередньо анонсована справа Григорія Немченкова так і не була розглянута з невідомих причин.
Ось детальніша інформація щодо кожного із засідань.
Віктор Давидяк – справа затриманого на Кріпосному провулку: звільнений під цілодобовий домашній арешт. Віктор Давидяк, 1993 р.н. зі Львівщини, був одним із пасажирів розтрощеного беркутами вночі 23 січня жовтого автобусу.У суді стало відомо проте, що Давидяку було вручено нову підозру про злочин – за ч.1 ст.294. Судді: Бартащук, Бець, Коваль. Прокурор: Сорока (заперечує проти апеляції, вважає, що Віктор має лишитися під вартою). Суд першої інстанції: Оболонський районний.
Андрій Терентьєв – справа затриманого на Інститутській: залишений під вартою. Андрій Терентьєв, 1993 р.н., був затриманий 27 січня близько 2 ночі на вул. Інститутській. До справи долучені рапорти працівників МВС та МНС. Вони стверджують, що хлопець начебто кидав “коктейлі Молотова”.
Судді: Коваль, Бартащук, Єфімова. Прокурор: Орлик. Суд першої інстанції – Голосіївський райсуд (від 27.01 виніс постанову про взяття під варту).
Андрій Лісовенко – справа затриманого на Кріпосному провулку:Апеляційний суд ухвалив змінити запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт. Андрій – водій того жовтого автобуса, який був заблокований ДАІшниками та рознесений беркутом. У справі Лісовенка в якості доказів – рапорт, допит трьох свідків-беркутівців, допит одного “потерпілого-беркутівця”.Лісовенку в суботу також була змінена підозра на ст.294, ч.1. Лісовенко перебуває в Лікарні швидкої допомоги. У нього – низка важких травм, тому числі серйозна травма хребта. Судді: Бець, Єфімова, Коваль. Прокурор: Сорока заперечував проти більш м’якого запобіжного заходу.
Денис Сергієнко – справа затриманого на Кріпосному провулку: Апеляційний суд ухвалив змінити запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт.У залі суду повідомлено про зміну підозри (“хуліганства” на “масові заворушення” – ч.1 ст.294). Денис Сергієнко перебував у одному автомобілі з Ігорем Пальохою. Денис має прописку в Луганстькій області, але живе з дружиною та 5-річною дитиною в центрі Києва. Судді: Єфімова, Бець, Коваль. Прокурор: Сорока (наполягав на тому, що Сергієнко має залишатися в СІЗО).
Відео:«Підозрюваний у справі Кріпосного провулку Сергієнко – про жорстке затримання»http://youtu.be/du4kMw3X_X0
Дмитро Бучко – справа “в’язня Грушевського” з Івано-Франківщини: Апеляційний суд залишив Бучка під вартою. Дмитро був затриманий 22 січня на Грушевського. Має на утриманні неповнолітніх дітей.Наразі перебуває в СІЗО. Судді: Бартащук, Бець, Коваль. Прокурор: Вельков наполягав на тому, щоб запобіжного заходу не змінювати. Суд першої інстанції, що виносив рішення про запобіжний захід – Святошинський райсуд (24 січня).
Ігор Пальоха – справа затриманого на Кріпосному провулку: Апеляційний суд ухвалив змінити запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт. У залі суду стало відомо, що підозру Пальосі було змінено на “масові заворушення” (про яку саме частину 294 статті йдеться не уточнено).Адвокат: “злочин, який інкримінується моєму підзахисному, взагалі не мав місця, відсутня подія злочину.”Наразі він перебуває в Лікарні швидкої допомоги. Автомобіль, у якому їхав Ігор вночі 23.01, не підлягає ремонту після побиття беркутом. Судді: Бець, Бартащук, Коваль. Прокурори: Сорока, Чехівська (наполягали на тому, щоб залишити Пальоху під вартою).
Відео:«Зустріч політв’язнів після звільнення з-під варти: Ігор Пальоха та Денис Сергієнко»http://youtu.be/UOjqaHkh6Ow
Ігор Мисяк – справа Кріпосного провулку: змінили підозру з “хуліганства” на “масові заворушення”, про що стало відомо під час судового засідання. Але Апеляційний суд вирішив, попри позицію прокуратури, змінити запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт (у с. Біличі Львівської обл.). Судді: Приндюк, Бець, Бартащук. Прокурори: Сорока, Чехівська (наполягали на тому, щоб апеляцію відхилити).
Віталій Ахрамєєв – справа «в’язнів Грушевського»: залишений під вартою. Судді: Коваль, Бартащук, Бець.
Владислав Цілицький – справа “в’язня Грушевського”: залишений під вартою. Владислав був затриманий 20 січня на вул. Грушевського. Сильно побитий. Наразі перебуває в Лікарні швидкої допомоги. Владислав – випускник КПІ, працює інженером-програмістом у компанії “Самсунг”. Захист: необґрунтована підозра, бо заснована на рапортах правоохоронців. Судді: Бартащук, Бець, Єфімова. Прокурор: Кутєпов (наполягав на відхиленні клопотання).
Відео:«”В’язень Грушевського” Цілицький – про своє затримання»http://youtu.be/7fn9pQgIFjk
Дмитро Полтавець – справа затриманого на Інститутській: Апеляційний суд ухвалив залишив під вартою. Стаття: 294, ч.2. Був жорстоко побитий на затриманий на вул.Інститутській 22 лютого. Наразі перебуває в Лікарні швидкої допомоги. Захист: це політична справа, затримання відбулося на основі двох протоколів допиту свідків – обоє – працівників міліції, які затримували Полтавця. Судді: Бець, Єфімова, Коваль. Суд першої інстанції, який виніс рішення про перебування Полтавця під вартою: Голосіївський райсуд від 24.01
Дмитро Сайдаков – справа затриманого на вулиці Щорса: Апеляційний суд змінив запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт. За свідченнями Дмитра Сайдакова, перед затриманням він спав у машині і прокинувся від шуму. Коли працівники «Беркуту» побачили його в машині, розбили скло, витягли його та почали бити. Прокурори: Власов та Чехівська клопотали про залишення попереднього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Судом міра запобіжного заходу змінена на цілодобовий домашній арешт, до 23.03 за місцем реєстрації. Звільнений в залі суду. Водночас, Дмитрові змінено статтю обвинувачення – з 293 ч.3 на 294 ч.1. Суддя-доповідач: Коваль.
Відео:«Підозрюваний у “Справі на Щорса” Сайдаков – про своє затримання» http://youtu.be/nAkAr7DvT3w
Не відбувся розгляд справи Григорія Немченкова. Стаття обвинувачення: ст. 294 ч.2 ККУ. № справи 11-сс/796/223/2014.
СУДИ. Кіровоград
Апеляційний суд Кіровоградської області розглянув апеляційну скаргу Миколи Гречухи, щодо рішення Ленінського райсуду, який засудив його до арешту за те, що він нібито 26 січня о 17.00 перебуваючи у нетверезому стані агресивно поводився з перехожими і не реагував на зауваження міліції. За свідченням самого Гречухи, в цей час він перебував у рейсовому автобусі Кіровоград-Мала Виска на підтвердження чого має іменний(пільговий) квиток та виписку з журналу реєстрації автостанції №2. Втім провадження не закрили, але замінили рішення Ленінського суду про тримання під вартою строком на 12 діб на штраф у розмірі 51 гривня. Про це повідомляє інформаційний портал «Гречка». Докладніше: http://gre4ka.info/suspilstvo/8540-u-kirovohradi-zvilnyly-shche-odnoho-areshtanta-ievromaidanivtsia-foto
СУДИ. Черкаси
За інформацією групи громадського спостереження «ОЗОН», в Апеляційному суді Черкаської області сьогодні не відбувалось розгляд апеляцій щодо учасників Євромайдану про зміну запобіжних заходів. Та протягом тижня у розкладі апеляційного суду відсутня інформація про засідання. Працівниками суду Нардепу І.Геращенко пояснено, що судові засідання відкладені через масові захворювання суддів.
ЩОДО ТИСКУ НА АКТИВНИХ ГРОМАДЯН
У Луцьку Майя Москвич, лідер всеукраїнської молодіжної організації “Національний Альянс”, офіційно стала підозрюваною в кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України. Санкцією статті передбачено обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до чотирьох років.
Житомир: Почали викликати на допити свідків у справі щодо «захоплення» Житомирської ОДА. Євромайдан SOSстало відомо про три такі випадки. Усім трьом нам вдалося знайти правовий супровід.
Із Бортничів Євромайдан SOS отримав повідомлення про те, що правоохоронці ігнорують звернення громадянина (одного з учасників Євромайдану) щодо пошкодження його автівки.
Ми дуже вдячні всім організаціям, які підтримали заяву правозахисників щодо заборони в’їзду до України Андрія Юрова. Нагадаємо, що в цій заяві ми висунули до СБУ низку вимог, а саме: по-перше, скасувати своє рішення щодо заборони в’їзду для Андрія Юрова; по-друге, публічно вибачитися перед Андрієм Юровим за завдану йому моральну шкоду; по-третє, скасувати практику ведення чорних списків та зняти заборону в’їзду журналістам, громадським діячам та іншим людям, які знаходяться в ньому виключно з політичних мотивів, у тому числі – внесеним туди протягом останніх місяців, та вибачитися перед ними. Жодної офіційної реакції СБУ ми наразі отримали. Що насправді нас зовсім не дивує. Але ми ще раз дякуємо колегам, які підтримали відкрите звернення та підписалися під ним. Ось повний перелік:
Центр Громадянських Свобод
Проект “Без кордонів” ГО “Центр Соціальна Дія”
ХОФ “Громадська Альтернатива”
Кримський правозахисний центр “Дія”
Центр інформації про права людини
Тернопільська правозахисна група
Кіровоградська обласна організація “Асоціація Політичних Наук”
ГО “Народний контроль Кіровоградщини”
КОГО “Комітет відновлення історичної справедливості”
Експерт з прав людини Андрій Федосов (Страсбург/Київ)
ХМАЖ «Південь»
ВГО “Інститут Республіка”
Первинний осередок ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив”
ГО “Гельсінська ініціатива – ХХІ”
Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я
Громадська організація М’АРТ (Чернігів)
ВМГО “Молодіжний правозахисний центр”
ГО “Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”
Громадський комітет захисту конституційних прав та свобод громадян (Луганськ)
ХООО “Молодежная Правозащитная Группа – Харьков”
ГО “Дорожній Контроль”
Конгрес національних громад України
Центр правових та політичних досліджень “ДУМА”
Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UА http://www.docudays.org.ua
Асоціація УМДПЛ
Текст звернення є тут http://ccl.org.ua/news/zayava-pravozahisnoyi-spilnoti-ukrayini-shhodo-zaboroni-v-yizdu-do-nashoyi-krayini-pravozahisniku-andriyu-yurovu/
Англомовна версія: http://ccl.org.ua/en/news/zayava-pravozahisnoyi-spilnoti-ukrayini-shhodo-zaboroni-v-yizdu-do-nashoyi-krayini-pravozahisniku-andriyu-yurovu/
Депутати чотирьох фракцій запитали Захарченка і Пшонку про справу проти Центру UA:
народні депутати Андрій Шевченко (фракція ВО «Батьківщина»), Юрій Мірошниченко (фракція Партії регіонів), Юрій Сиротюк (фракція ВО «Свобода») та Віктор Чумак(фракція УДАР) звернулися до в.о. міністра внутрішніх справ В. Захарченка, де вони просять пояснити, на яких підставах МВС порушило кримінальну справу проти громадської організації Центру UA.
Спираючись на Закон «Про статус народного депутата України», парламентарі просять пояснити «правові та фактичні підстави відкриття провадження, обґрунтувати виклик для дачі показань значної кількості осіб, які працюють в організації або є її партнерами»
Депутати також звернулися до Генеральної прокуратури України із проханням перевірити законність відкриття провадження проти Центру UA та слідчих дій, які вже проводяться.
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ЗНИКЛИХ
Протягом попередньої доби до Євромайдан SOS надійшла наступна інформація про зниклих осіб:
БІЛОУС Микола Іванович, 1957 р.н., Київ, таксист
04 лютого о 8 ранку виїхав працювати – з 14:00 пропав зв*язок. Досі на зв*язок не виходив. Родичі писали заяву у міліцію, але безрезультатно. За свідченнями родичів, допомагав Майдану. Автомобіль: Daewoo Nexia 1169 ВК сірий металік, капот темнішого кольору. Задній номер гнутий.
КОМАРОВ Ярослав, Прилуки, студент ПТУ
Навчається в училищі в Ніжині. 25 січня поїхав в Київ на Майдан. Останній раз дзвонив бабусі в Прилуки приблизно 1 лютого. Відтоді зв’язок зник. Прикмети: високий (1,85 см), симпатичний, худорлявий. Був одягнений в смугасту куртку, чорні спортивні штани, коричневі кросівки.
ВОЛОШИН Василь Ярославович, 1969 р.н., Львів
Поїхав зі Львова до Києва 5 лютого, востаннє виходив на зв’язок телефоном 7-го ввечері. Із того часу на дзвінки не відповідає.
АНОНСИ НА 12 ЛЮТОГО
СУДИ. Київ
15:00 – відбудеться суд по справі Віктора Смалія (Адвоката Андрія Дзиндзі) в Апеляційному Суді м. Києва щодо визначення підсудності. В результаті мають вирішити, суд якого саме району міста Києва буде розглядати цю справу. Нагадаємо, що попереднє засідання було проведено у Дніпровськогому суді 6 лютого 2014 року, який направив цю справу в Апеляційний Суд, оскільки потерпілий працює в Шевченківському. Водночас, хочемо зазначити, що суддя порушив усі норми судочинства, задовільнивши клопотання Прокуратури щодо продовження запобіжного заходу – утримання під вартою в СІЗО до 7 березня 2014 року.
ІНШІ ВАЖЛИВІ ПОВІДОМЛЕННЯ
Сьогодні Amnesty International стартує із глобальною кампанією проти безкарності міліції в Україні. «Члени та прихильники Amnesty International у всьому світі будуть створювати тиск на український уряд через написання листів та петицій, проведення публічних акцій та лобіювання.” – йдеться у звернення організації. Деталі: http://www.amnesty.org.ua/node/679
Просять допомоги з пошуком рапортів, які оформляв 29.12.2013 ДАІшник ЄВЕНКО Ігор Васильович. «Вони стануть беззаперечними доказами його брехні у суді. Прохання запитати в знайомих та поширити інформацію. Результати пошуків – у приват(https://www.facebook.com/kkalachakrov). Дуже вдячний.”
До активістів, які б могли допомогти у моніторингу судових процесів! Майже щодня відбуваються десятки судових засідань, на яких важливо відстежувати процесуальні порушення ведення судочинства. Потрібні волонтери, бажано студенти старших курсів юридичних факультетів для здійснення моніторингу з групою громадського спостереження “ОЗОН”. Якщо ви можете піти на судові засідання вже завтра, подзвоніть координаторці групи громадського спостереження “ОЗОН” за тел. 0504112047 для уточнення деталей.