Художнє слово Василя Стуса в контексті української та світової літератури в Донецьку

Міністерство освіти і науки України

Національна академія наук України

Донецька обласна державна адміністрація

Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України

Інститут мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України

Інститут української мови НАН України

Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Донецький національний університет

Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Інформаційний лист 

Запрошуємо вас до участі у V Всеукраїнській науково-теоретичній конференції «Художнє слово Василя Стуса в контексті української та світової літератури», яка відбудеться 28 листопада 2013 року в м. Донецьку.

Пленарне засідання відбудеться з 11:00 до 13:00 у Донецькому національному академічному українському музично-драматичному театрі (вул. Артема 74-а), секційні – в Донецькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти (вул. Артема, 129-а).

У рамах конференції планується обговорення такого кола проблем, які будуть об’єднані в декілька секцій:

  1. Творчий доробок поета і національна класична спадщина.

  2. Філософсько-екзистенційний дискурс Василя Стуса.

  3. Національно-естетичні концепти митця.

  4. Поетика творів Василя Стуса.

  5. Епістолярій письменника: мистецькі й літературні контакти.

  6. Літературно-критична спадщина митця в літературознавчому дискурсі.

  7. Творчість Василя Стуса в контексті європейської культури.

  8. Перекладацька діяльність митця: літературний діалог із попередниками.

  9. Мовний світ Василя Стуса: новаторство та проблема авторського словника. Корпус текстів поета.

Для участі у конференції просимо до 15 листопада 2013 р. надіслати текст доповіді (також електронний варіант) і заявку (окремий файл) із зазначенням теми та відомостями про учасника конференції (прізвище, ім’я, по батькові, науковий ступінь і вчене звання, місце роботи, адреса, телефон, е‑mail), а також конверт зі зворотною адресою. Учасники, які не мають наукового ступеня, подають рецензію, підписану доктором чи кандидатом філологічних наук. Оргкомітет лишає за собою право відхилити ті статті, які не відповідають вимогам. Робочі мови конференції: українська, англійська, російська.

Проїзд, проживання та харчування – за рахунок учасників.

Надіслані статті будуть надруковані безкоштовно у збірнику матеріалів конференції або (за бажанням учасників) у чергових випусках збірників наукових праць:

1. «Актуальні проблеми української літератури і фольклору», що входить до переліку видань ВАК України (для літературознавців). Просимо враховувати Постанову №7-05/1 Президії ВАК України «Про підвищення вимог до фахових видань, внесених до переліку ВАК України» від 15.01.2003. До друку приймаються статті обсягом не менше 7 сторінок формату А 4 (диск із текстом та підписаний автором надрукований примірник тексту). Див. примітки.

2. «Лінгвістичні студії», що є реферованим виданням, входить до переліку видань ВАК України (для мовознавців). Див. примітки.

Заявку, вказані матеріали та конверт із заповненою зворотною адресою просимо надсилати до 15 листопада 2013 р. за адресою:

Кафедра історії української літератури і фольклористики, філологічний факультет, Донецький національний університет, вул. Університетська, 24, 83001.

E-mail: [email protected]

Кафедра української мови та прикладної лінгвістики, філологічний факультет, Донецький національний університет, вул. Університетська, 24, 83001.

Телефони: (062) 302-07-62 – кафедра історії української літератури і фольклористики; (062) 302 09 45 – кафедра української мови та прикладної лінгвістики.

E-mail: donkafukr@ukr.net

Контактні телефони:

1) кафедра історії української літератури і фольклористики: (050) 992-31-21 (Бердник Олена Станіславівна); (095) 42-65-837 (Несвіт Сергій Володимирович);

2) кафедра української мови та прикладної лінгвістики: (050) 948-68-57 (Волянська Юлія Юріївна).

Відповідальний за поселення Данилюк Ілля Григорович: +38 067 7084691.

Про необхідність забезпечення гуртожитком / готелем просимо повідомити не пізніше 15 листопада 2013 року.

Примітки:

Оплата за публікацію, а також організаційний внесок (у розмірі 100 гривень) здійснюються тільки після отримання запрошення на конференцію впродовж тижня за поданою адресою. Вартість однієї сторінки для публікації у фахових виданнях – 30 гривень.

Вимоги до публікацій у збірнику «Лінгвістичні студії» розміщені в додатку, а також на сайті mova.dn.ua, у збірнику «Актуальні проблеми української літератури і фольклору» – див. додаток.

Оргкомітет

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа