До Дня соборності

Українські січові стрільці творили культуру навіть у фронтових умовах Першої світової війни. Проти Російської імперії воював і чотар УСС Михайло Гаврилко, творець першої в історії української культури шевченкіани. Шевченкіану він творив у несприятливих умовах революційного підпілля, тюрем, еміграції, війни 1914 – 1918 рр. та російської окупації 1919 – 1920 років.

Уже під час революційних подій на Майдані Роман Коваль написав і видав книжку “Шевченкіана Михайла Гаврилка”.

Її перша презентація відбудеться в Київській міській раді.

Михайло Гаврилко цікавий українцям різних земель, адже його життя пов’язане не тільки з Полтавщиною, де він народився, а й з Києвом, Галичиною, Чернігівщиною, Волинню, Буковиною та іншими українськими землями. Він захищав їх і стеком, і шаблею. Відтак Михайло Гаврилко став втіленням Української соборності, тож і презентацію книжки “Шевченкіана Михайла Гаврилка” заплановано до Дня соборності.

Вона відбудеться 21 січня 2014 р. о 19.00 в актовій залі Київської міської ради.

Цього ж вечора буде презентовано нову книжку Романа Коваля “Крізь павутиння змосковщення”. У першій її частині оприлюднено спогади члена Революційної української партії Павла Крата про його молоді літа на Полтавщин, наприкінці ХIХ – на початку ХХ століть. Автор розповідає як “виросла, виховалася та наддніпрянська сила, що гейби стихійно підвелася в 1917 році до тих славетних велетенських подвигів, що по цілім світі розбудили славу українського імені”.

Друга частина видання – матеріали до біографії генерала-поручника Армії УНР Михайла Крата, котрий, як і його двоюрідний брат Павло, прорвавши “павутиння змосковщення”, став на шлях вояцького служіння рідному народові.

У виданні вміщено також біографії інших членів родини Кратів, учасників Визвольної боротьби, а саме: Миколи, Олександра, Василя й Олександри Палієнків, Євдокії Крат, Павла Терещенка, спогади Михайла Крата про своїх бойових побратимів

Участь у презентації візьмуть Роман Коваль та Сергій Василюк, лідер гурту “Тінь Сонця”.

Організатор презентації Дмитро Колоша, журналіст МІС “Сіль” (093-82-46-095).

Вхід для борців за волю України вільний, але з документом, що засвідчує особу (паспорт, права водія, студентський чи учнівський квитки).

Є культура – є народ!

Історичний клуб “Холодний Яр”

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа