Держава забула про те, що має борг перед закордонним українством

7 листопада в Музеї пропаганди експерти та громадські діячі дали прес-конференцію щодо відносин між українською державою та закордонним українством.

10302176_1536528756565297_4309414586322959551_n (1)

«Попри колосальну підтримку з боку світового українства, яке всіма силами допомагало Україні і під час Революції гідності, і під час АТО, влада не лише не просунулася в питанні захисту наших співвітчизників закордоном, але й чинить перепони в їх праві бути обраними у Верховну Раду», повідомив Голова Християнського товариства українців Італії Олесь Городецький.

«Я пройшов 8 судів, щоб поновити свою реєстрацію як кандидата в народні депутати. Нагадаю, ЦВК причепився до моєї кандидатури, бо буцімто я не добрав декілька днів необхідного перебування в Україні. За 6 годин до виборівВищий адміністративний суд скасував постанову ЦВК про відмову мені у реєстрації. Але ЦВК, вдумайтесь, видав постанову на рішення суду, написав, що виконати рішення неможливо, бо в Австралії вже відкрилася одна дільниця. Хоча по закону реєстрацію можуть відновити за 2 години до голосування за київським часом. Вчора Апеляційний суд скасував вже й цю постанову ЦВК, та подати в Центрвиборчком я це рішення не можу – його просто не реєструють, керівництво Комісії уникає спілкування зі мною. Ми заявляємо, що йдемо до Європи, але європейським підходом до урегулювання подібних речей і не пахне», обурюється Городецький.

Також учасники прес-конференції торкнулися теми становища українців в Росії, зокрема, на Кубані.

«Путін заявляє про підтримку «співвітчизників» в Україні і під цим приводом анексує Крим і починає війну в Донбасі. В цей же час в Росії, живе декілька мільйонів етнічних українців, але офіційний Київ мовчить і не хоче використовувати ситуацію з нашими братами на Кубані задля того, щоб почати інформаційний контрнаступ проти путінської брехні», заявив у свою чергу директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД Сергій Пархоменко, який у 2006-2008 роках координував комітет «Кубань з Україною».

«В нинішній ситуації Путін найбільше боїться сепаратизму саме на Кубані. Саме звідти в Україну зараз тікають місцеві автономісти, на яких заведено кримінальні справи – той же Мартинов чи Любченков. Своїми діями в Криму і на Донбасі Путін відкрив «скриньку Пандори» спровокував ріст сепаратизму в самій Росії. При чому без допомоги з українського боку кубанські, сибірські, донські автономісти, які не бажають стати слухняними гвинтиками путінської машини, самі починають відстоювати свої національно-культурні права. Україна зобов’язана їм допомогти – дезінтеграція Росії є національним інтересом нашої держави».

«Треба брати приклад з УПА, в якій діяли національні відділи, відділи тих самих кубанських козаків, які добре прислужилися у партизанській та інформаційно-пропагандистській війні проти сталінського СССР», додав політолог.

На прес-конференції були представники козацьких автономістів з Росії, які попросили не називати їх справжніх імен через загрозу переслідування в РФ. Вони зазначили, що підтримують створення не лише козацьких держав, але й автономій для «русскіх», адже попри маніпулювання ідеєю «Русского міра», етнічні «русскіє» залишаються чи не основною жертвою державної машини пропаганди, а потім, повіривши брехні Путіна-Кісєльова, стають гарматним м’ясом в степах Донбасу.

УІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа