Декомунізований Іллічівськ стане Чорноморськом

На виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» 12 листопада 2015 року в місті-супутнику Одеси Іллічівську відбулися громадські слухання щодо перейменування міста.

Перед цим до виконавчого комітету Іллічівської міської ради та робочої групи з переіменування надійшли такі пропозиції нових назв міста: Пальміра, Порто-Франко, Приморськ, Святослав, Примор’є, Геліос, Миропіль, Портополій, Саус Парк, Доромір, Скіфів, Портомаре, Миринськ, Берморія, Ілліс, Солнцеморськ, Бугаз, Буговоморськ, Ільїнськ, Іллячівськ, Чорноморськ та багато інших. Дане питання виносилось на обговорення в трудових колективах, мережі Інтернет. Більшість голосів отримали назви «Чорноморськ», «ІллЯчівськ» (похідне від імені пророка Іллі, який вважається покровителем міста портовиків). З точки зору словоутворення друга назва є неправильною. Все ж робоча група запропонувала винести на громадські слухання саме ці дві назви.

Для участі в слуханнях зареєструвалось 385 мешканців міста. У обговоренні мали нагоду виступити зі своїми пропозиціями всі бажаючі. Потім у ході голосування за назву «ІллЯчівськ» проголосувало 26 чоловік а за назву «Чорноморськ» – 348. У прийнятій резолюції було рекомендовано Іллічівській міській раді звернутися до Верховної Ради України з ініціативою щодо перейменування міста Іллічівська на місто Чорноморськ.

Тож прорахувався начальник відділу регіональних особливостей Інституту національної пам’яті Богдан Короленко, який вважав найбільш вдалим варіантом перейменування назву Бугове. А багаторічний мер міста Валерій Хмельнюк напередодні слухань висловив таку думку: «Яке відношення Ленін має до нашого міста? Весь час, що я перебуваю біля руля міста, я прагну переконати людей, що воно назване на честь пророка святого Іллі. Хоч я завжди хотів, щоб наше місто було Черноморськом».

Відзначимо, що результати голосування на громадських слуханнях мають рекомендаційний характер, і основне рішення повинно прийматися депутатським корпусом на сесії міськради. А після ухвалення такого рішення його повинна затвердити Верховна Рада на підставі висновку Національного інституту пам’яті. Та вже ні в кого не виникає сумнівів, що декомунізований Іллічівськ стане таки Чорноморськом.

Сергій Горицвіт

На світлині: громадські слухання щодо перейменування Іллічівська.

1 Громадські слухання щодо перейменування Іллічівська

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа