Через рік громадяни України фінансуватимуть політичні партії з розрахунку 80 коп/місяць кожна людина

Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції», реєстр. №2123а.

Народний депутат України, співавтор Закону Сергій Лещенко, виступаючи  з парламентської трибуни, розповів, що документ передбачає внесення змін до законодавства України з питань фінансування діяльності політичних партій, а саме:

–  впровадження державного фінансування політичних партій (статутної діяльності політичних партій та компенсації витрат на передвиборну агітацію);

– визначення розмірів внесків фізичних та юридичних осіб на користь партій;

-деталізацію положень законодавства з питань фінансової звітності політичних партій про надходження та використання коштів, забезпечення доступу громадськості до інформації про джерела фінансування політичних партій тощо.

«Тепер ми зможемо побачити, як фінансуються політичні партії, звідки вони мають кошти, куди вони витрачають свої видатки, хто є їхнім спонсором.  Цей закон нарешті розірве зв’язок між олігархами та політичною системою. Закон передбачає, що українські громадяни будуть фінансувати замість олігархів політичні партії. В середньому це виходить 80 копійок на місяць. Я думаю, що це не буде високою ціною для того, щоб в Україні була демократія, щоб олігархи не грабували український бюджет через своїх політичних сателітів», – наголосив Лещенко.

Він зазначив, що прийняття Закону про державне фінансування партій стане ще одним кроком України до безвізового режиму.

«Яценюк сказав, що цей закон є частиною дорожньої карти до безвізового режиму, тому ми маємо останній день, щоб проголосувати цей Закон», – сказав Лещенко.

Закон було ухвалено з урахуванням певних поправок, внесених під час обговорення. Зокрема, народний депутат, голова Комітету з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич запропонував запровадити державне фінансування партій, починаючи з 1 липня 2016 року.

«Таке фінансування здійснюватиметься у формі щорічного державного фінансування статутної діяльності партій, не пов’язаної із участю таких партій у виборах, та часткового відшкодування витрат партій на здійснення передвиборної агітації на виборах народних депутатів України», – сказав Князевич.

Він також запропонував норму, згідно якої щорічний внесок на користь партій з боку юридичних осіб не повинен перевищувати 800 розмірів мінімальної зарплати, а з боку фізичних осіб – 400 розмірів мінімальної зарплати.

Крім того, Князевич запропонував встановити, що партія має право на отримання державного фінансування її статутної діяльності, якщо на останніх чергових або позачергових виборах народних депутатів її виборчий список кандидатів у народні депутати у загальнодержавному виборчому окрузі отримав не менше 2% дійсних голосів виборців, які взяли участь у голосуванні у загальнодержавному виборчому окрузі. А партії, які зараз представлені у парламенті  – не меньше 5 %.

«Ми  не маємо допустити, що державне фінансування отримали комуністи, тігіпки», – сказав Князевич.

Також,  іншим законом «Про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України» реєстр.№2138а, Верховна Рада внесла зміни до статті 87 Бюджетного кодексу, згідно з якою до видатків, що здійснюватимуться з Державного бюджету України, відноситимуться видатки на державне фінансування статутної діяльності політичних партій, не пов`язаної з їхньою участю у виборах, а також на відшкодування витрат партій на передвиборну агітацію під час чергових та позачергових виборів народних депутатів України.
Також, враховано поправку, що в бюджеті мають бути передбачені фінанси для бонусів політичним партіям, які виконують норму про представництво в списках партій на виборах представників іншої статі.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа