Презентація та обговорення книжки Олега Стецишина на VI-му «Книжковому Арсеналі»
В УПА воювали не тільки українці. Серед повстанців були кримські татари, німці, бельгійці, голландці, вірмени, узбеки, грузини… Як вони туди потрапили? Що спонукало їх залишитися в українському підпіллі? Як вони почували себе у новій для них ролі? І яку роль відіграли вони самі? Про це варто поговорити з автором книги про це непересічне явище Олега Стецишина.
Презентація першої книжки про іноземців в УПА
23 квітня, 17:00
за участі автора Олега Стецишина
Мистецький Арсенал (м. Київ, вул. Лаврська, 10-12)
«Ми можемо тільки пишатися тим фактом, що у визвольному русі ми не були самотніми. Адже навіть за умов цілковитої непідтримки провідними державами світу нашої боротьби за свободу, українців не залишили напризволяще пересічні громадяни цих країн. Право української нації на самовизначення зі зброєю в руках активно відстоювали представники практично усіх націй Центрально-Східної Європи», — каже журналіст і дослідник Олег Стецишин.
«Знищити Москву, як велику імперію, зможемо лише тоді, коли на всіх московських землях постануть самостійні національні держави. Іншої дороги немає», — зазначалося в інструкції ОУН.
Але не лише бандерівці прагнули допомагати визволенню інших, а й представники інших національностей ставали пліч-о-пліч з українцями в їхній боротьбі.
Де й коли відбулася перша Конференція поневолених народів Східної Європи й Азії, чиїм голосом мовило повстанське радіо «Афродита» англійською і французькою, звідки і для кого була в УПА халяльна їжа?
Як складалися долі 16-річного росіянина Чермошенцева, загадкового бойовика Келлера – одного з керівників Кенгірського повстання, та іноземців в лавах УПА?
Про ці та інші несподівані історичні факти у книжці Олега Стецишина «Бандерівський Інтернаціонал». Запитуйте видання на стенді видавництва «Комора».
Організатори: «Мистецький Арсенал», Український інститут національної пам’яті за участі Центру досліджень визвольного руху.