В Азербайджані встановили особу, відповідальну за збиття пасажирського літака Embraer ERJ-190 поблизу Грозного.
Про це інформувало місцеве медіа Minval Politika.
Командиром «Панцирь-С1», котрий збив цивільний літак, виявився Дмитро Сергійович Паладичук — командир розрахунку №274.
Він проходить службу у 1-му дивізіоні 80-го зенітного ракетного полку мобільного резерву 14-ї армії (в/ч №75564).
Попри те, що з моменту трагедії минуло понад сім місяців, жоден із причетних досі не поніс покарання.
Трагедія рейсу 8432
Пасажирський літак Embraer ERJ-190 авіакомпанії Azerbaijan Airlines, що виконував рейс за маршрутом Баку — Грозний, оголосив про аварійну ситуацію приблизно о 11:20 за місцевим часом.
Попри запити екіпажу про екстрену посадку, пошкодженому літаку відмовили у прийомі в усіх російських аеропортах. Йому було наказано продовжити політ через Каспійське море до казахстанського міста Актау.
Відомо, що технічні проблеми на борту підтверджувалися ще під час польоту над Каспієм — про це свідчать відеозаписи, зроблені пасажирами.
Літак Embraer ERJ-190 азербайджанських авіаліній перед зіткненням з землею. 25.12.2024. Фото: Astra
За словами президента Азербайджану, літак спочатку був дезорієнтований російськими засобами радіоелектронної боротьби. Майже одночасно з цим хвостова частина повітряного судна зазнала серйозних пошкоджень унаслідок обстрілу із землі.
У момент влучання ракети російські ЗМІ поширили знімки відпрацьованих розгінних блоків зенітних ракет 57Э6Е, що використовуються у комплексах «Панцирь-С1». Це підтверджує бойову активність таких систем у регіоні під час інциденту.
Унаслідок авіакатастрофи загинули 38 осіб, зокрема 23 громадяни Азербайджану, 7 — Росії та 6 — Казахстану.
Офіційні звинувачення
Наприкінці грудня президент Азербайджану Ільхам Алієв публічно звинуватив Росію у трагедії з літаком Embraer ERJ-190.
За його словами, російський уряд має визнати свою провину, принести офіційні вибачення Азербайджану та надати правдиві пояснення щодо обставин інциденту.
Втім, упродовж перших трьох днів після катастрофи російська сторона висувала лише абсурдні версії події та досі офіційно не визнала своєї причетності.
У зв’язку з цим Баку відмовився передавати розслідування Міждержавному авіаційному комітету (МАК), який здебільшого складається з представників Росії. Натомість Азербайджан наполягає на створенні міжнародної робочої групи для об’єктивного і неупередженого розслідування причин трагедії.
Джерело: militarnyi