Анонс: публічна дискусія “Політичні переслідування в радянській та сучасній Україні”

20 листопада в Будинку кіно (влу. Саксаганського 6, в Гостинній залі з 18.30 до 20.30 буде проведена публічна дискусія “Політичні переслідування в радянській та сучасній Україні” та презентація нового видання Харківської правозахисної групи.
Модератори
Євген Захаров та Олександра Матвійчук
Спікери
Василь Овсієнко, ХПГ, багаторічний в’язень сумління радянських часів. Політичні репресії 60-80-х років. Різновиди політичних в’язнів: «націоналісти», «демократи», «відмовники», «релігійники».
Володимир Яворський, Українська Гельсінська спілка з прав людини. Огляд Путівника з визначення поняття «політичний в’язень». Сучасне розуміння понять «політичні переслідування», «політичні мотиви», «політичний в’язень».
Олександра Матвійчик, Центр громадянських свобод. Приклади українських політв’язнів сьогодні, визначені за критеріями Путівника.
Євген Захаров, ХПГ. Огляд результатів дослідження «Правова кваліфікація Голодомору 1932-1933 в Україні як злочину геноциду».
Презентація нової книги ХПГ, виданої за сприяння Міжнародного фонду «Відродження».
Євген Захаров. Засудження злочинів комуністичного режиму СРСР.
Книга складається з трьох частин. У першій частині наводиться дослідження можливості правової кваліфікації Голодомору 1932-1933 рр. як злочину геноциду та злочину проти людяності. Друга частина містить матеріали кримінальної справи, розслідуваної Службою безпеки України в 2009 році, за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932-1933 роках, і коментар до постанови Апеляційного суду міста Києва від 13 січня 2010 щодо цієї кримінальної справи. У третій частині надаються переклади з англійської мови доповідей, резолюцій, рекомендацій Європарламенту, ПАРЄ, Комітету Міністрів ПАРЄ, ОБСЄ відносно злочинів комуністичних тоталітарних режимів.

Будуть обговорюватися такі питання:
Чому є важливою правова кваліфікація злочинів комуністичного режиму СРСР?
Чи можна кваліфікувати Голодомор 1932-1933 рр. як геноцид?
Порівняння політичних репресій за радянських часів та сьогодні
Критерії для кваліфікації особи, позбавленої волі, як політичного в’язня
Політичні в’язні в Україні: 2010-2013

Джерело: Evgen Zaharov

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа