Анонс: документальний фільм про Григорія Чубая

Шановні Львів’яни і гості міста!

Чубай(2014) _html_c30a5bc2

10 лютого 2016 року продовжуємо показ документально-історичних фільмів про визначні події історії України та стрічок, що формують історичну пам’ять українців із циклу «Історія в кадрі» в рамках реалізації спільного проекту Громадського руху «Зарваницька ініціатива», Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького”, ГО “Пліч-о-пліч заради майбутнього”, ГО “Громадська варта”, ОУН, “Громадянська позиція” та Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Покази відбуваються щосереди з 15-00 до 16-00 у приміщенні ЛОУНБ (читальний зал) за адресою: м. Львів, просп. Шевченка, 13

10 лютого 2016 року пропонуємо фільм «Чубай)» (2014)

Жанр: документальний

Країна: Україна

Автор: Олександр Фразе-Фразенко

Тривалість: 01:30:00

У фільмі знімалися: Віктор Морозов, Володимир Кауфман, Галина Чубай, Ігор Калинець, Микола Рябчук, Микола Чубай, Олег Лишега, Соломія Чубай, Стефанія Савка, Тарас Чубай, Юрій Брилинський, Юрій Винничук, Юрій Кох, Юрій Чубай.

Пісні: Арніка, Чеслав Нємен.

Музика: Олександр Фразе-Фразенко за допомогою Соні Сінематік Оркестра.

Координатор проекту: Соломія Чубай.

Сюжет: Режисер Олександр Фразе-Фразенко про фільм «Чубай»: «Коли я вчився в школі, то цікавитися мистецтвом почав з художніх фільмів про митців. Згодом почав дивитися документальні, бо вони цікавіші. Бо всі історії стають ще дивнішими, коли знаєш – вони справжні. Біографи просиджують свої життя в архівах, визбируючи крихти про великих поетів. Особливо в Україні. Шевченко, Франко, інші, ми трохи вже знаємо, якими вони були людьми, що вдягали, чим снідали, як сміялися. Поети живуть в своїх абстрактних світах, а ми можемо трохи ближче пізнати їх, торкаючись тих самих предметів, що й вони торкалися. Про Антонича дуже мало знаємо. Про Чубая є шанс дізнатися більше, поки є, в кого запитати. І я просто скористався цим шансом. Фільм трохи в тумані, спогади – під десятками років. У всякому разі, образ Григорія постає дуже явно. В кінці фільму він – твій найкращий друг. А Соломія, його донька, якій було майже три роки, хоч може й не пригадає, але відчує знову присутність батька».

Нагадаємо. що торік збірка поезій Григорія Чубая «П’ятикнижжя» отримала гран-прі на львівському Форумі видавців.

Григорій Чубай (1949-1982) – видатний український поет, один із чільних представників львівського андеґраунду 70-х років. Організував та видавав «Скриню» – один із перших самвидавівських журналів України, де друкував твори друзів та свої власні.

Слава Україні та її Героям!

Запрошуємо всіх бажаючих у бібліотечний кінозал.

Адміністрація

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа