Сто томів документів про УПА

Йосиф Сіркa

Вийшов друком „Літопис Української Повстанської Армії. Каталоґ 100 томів. 1973 – 2012”. Це конче потрібне і надзвичайно корисне видання, бо воно надає дослідникам та будь-якому читачеві знайти відповідний том з короткою інформацією про його зміст. Надзвичайно важливим є й повідомлення про публікацію наступних томів „Літопису”, оскільки вони оприлюднють документи визвольної боротьби в той час, коли совкові кадри в уряді та різних інституціях України намагаються знов тримати правду під замком. Зрештою, можна сподіватися, що представники комуністичної ідеолоґії, які займають керівні посади в архівах та творять президентську більшість у ВР України, не тільки закриють архіви, але й нищитимуть їх, щоб таким чином замести сліди злочиного режиму не тільки проти учасників визвольної боротьби, але й проти українців взагалі. Саме це змушує діаспору дбати про те, щоб документи про визвольну боротьбу в Україні й надалі появлялися у вигляді книжок та в інтернеті
„Каталоґ” Літопису УПА появився українською й англійською мовами, що буде великою допомогою й англомовним дослідникам та історикам.

КАТАЛОГ “ЛІТОПИС УПА” LITOPYS UPA CATALOGUE
Нова серія New Series
Том 5. Боротьба проти УПА і нац іонал істичного під-
пілл я: інф ормац ійн і докумен ти ЦК КП(б)У‚ обк о-
мів пар тії‚ НКВС–МВС‚ МДБ–КДБ. (1943–1959). Книга
друга : 1946–1947. У книзі зібрані документи з історії бороть-
би сталінського режиму проти українського національно–
визвольного руху протягом 1946–1947 рр. Усі подані матеріали
мають інформаційно-звітний характер. Київ–Торонто. 2002 р.‚
574 стор.‚ тверда обкладинка. Фундатор цього тому – сл. п.
Катерина Плетенчук з дому Швед (Торонто, Канада) в пам’ять
свого чоловіка Івана Плетенчука.
Volume 5. The Struggle against the UPA and the
Nationalist Underground : Informational Documents
of the Central Committee of the Communist Party
(Bolshevik ) of Ukraine , Party Obkoms , NKVD-MVD,
MGB-KGB (1943-1959). Book Two : 1946-1947. This volume
contains documents that trace the history of the Stalinist regime’s
struggle against the Ukrainian national-liberation movement in 1946-
1947. These materials served an informational purpose and appear
in the form of reports. Kyiv-Toronto, 2002. Hardcover: 574 pp. This
volume was funded by KATERYN A PLETENC ZUK nee SZWED from
Toronto, Canada in memory of her husband IVAN PLETENC ZUK.

Керівник гарбарні “Голуб” з наймолодшими стрільцями “Васильком”
(14 років) та “Тарасиком” (15 років). 1947 р.
Стор. 70

Тут поміщено також звернення до української громади, щоб допомогла фінансово видавати дальші томи „Літопису УПА”, який редаґують та розповсюджують добровольці-волюнтери, які жертвують своїм часом, здоров”ям та фінансами задля появи документів, а з ними і правди про УПА.
Поява 100 томів документів, спогадів і свідчень є не тільки великою горою книжок, але й великим вкладом у відновлення національної пам’яті українців, вкладом у науку, яка допомагає кожному і майбутнім поколінням відрізняти пропаґанду комуністичного режиму від правди. Кожний, хто матиме змогу читати ці свідчення документів та спогадів учасників Української визвольної боротьби, зможе переконатися в тому, що воїни УПА керувалися не прибутками, не тим, як їм виїхати з України, щоб заробити на краще життя, але вони керувалися любов’ю до рідного краю, який страждав під різними окупантами, а його людність змушена була або боротися з окупантами, або погодитися на вічне рабство.
Видавництво Літопис УПА існує з 1973 р., а заснували його колишні вояки УПА, які опинились в Канаді та США. Борці за волю України склали зброю, але озброїлись папером і пером, щоб продовжити боротьбу до переможного кінця. Як зазначено в Каталозі, 2012 р. вийде 100-й том у чотирьої серіях, у яких публікуються документи і матеріяли історії ОУН і УПА. Кожен том (чи група томів) Літопису присвячений окремим темам. Томи появляться в залежности від опрацювання. Перша серія – Основна (від 1973 р.) складається з 51 тома, друга – Нова серія (з 1995 р,) нараховує 18 томів. Вона виходить під ґрифом не лише Літопису, але й Інституту української археографії ім. М.Грушевського НАН України, Державного комітету архівів України та галузевого архіву СБУ. Третя серія – Бібліотека (з 2000 р.) видає дослідження та спогади (11 томів), започатковано й серію Події і Люди (18 книг) та Спільні видання (2 книги).
Окрім паперової версії томи Літопису УПА виходять на дисках електронних книг.
Літопис УПА появився завдяки фундаторам, меценатам і поодиноким жертводавцям. Ці книги з архівними доментами безкоштовно розповсюджуються по бібліотеках України та цілого світу, а колектив Літопису працює безкоштовно на громадських засадах і завдяки йому у світ пішло вже понад 500 тисяч примірників ПРАВДИ про УПА, про український визвольний рух.
Книги, які були оплачувані фундаторами подають їхні імена, чи назви організацій, установ спонзорів. Відповідальним редактором Літопису УПА є відомий Про. Петро Й.Потічний.

Усі видання Літопису можна замовити за адресами:
Україна
Літопис УПА
Пл. Міцкевича 6/7
Львів 79000, тел. (8-032-4064)
[email protected]
Canada
Litopys U.P.A.
PO Box 97, Station “C”
Toronto, Ontario, M6J 3M7
[email protected]

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа