Презентація книги про долю закарпатців у 1939-49 рр.

Запрошуємо на презентацію книги
“Закарпатські втікачі в СРСР: через табору ГУЛАГу і Бузулук до рідних Карпат. 1939-1949. Архівні документи і матеріали”

м.Київ
17 травня 2012 р., 15-00
Український Дім, конференц-зала

17 травня 2012 р. о 15.00. в рамках VIII Київської міжнародної книжкової виставки у конференц-залі «Українського дому» відбудеться презентація книги «Закарпатські втікачі в СРСР: через табору ГУЛАГу і Бузулук до рідних Карпат. 1939-1949. Архівні документи і матеріали» (Упорядники О. М. Корсун, О. М. Пагіря. – Ужгород: «Карпати», 2012), підготовлена Закарпатською обласною комісією «Реабілітовані історією (редколегія: І. І. Качур [голова редколегії], М. М. Вегеш, Б. О. Гвардіонов, В. І. Дмитрук, В. К. Дрогальчук, О. М. Корсун [заступник голови редколегії, керівник редакційно-видавничої групи], І. Ю. Коршинський, М. Д. Місюк, М. В. Олашин, О. М. Пагіря, О. М. Рішко)».

Анотація:

Масовий нелегальний перехід громадян Карпатської України (Підкарпатської Русі) в СРСР, спровокований наслідками березневої 1939 року окупації краю та втраченою надією на мирну розбудову своєї щойно започаткованої карпато-української державності, залишив в народній пам’яті глибокий і незгладимий слід. Втім, довготривале замовчування правди про табірні поневіряння краян, які під впливом комуно-партійної пропаганди і своєї перебільшеної уяви про «щасливе життя в країні Рад» наважувались втікати з рідних домівок, відразу попадаючи на радянській території в табори і тюрми НКВС, як і обмежений доступ широкому загалу дослідників до архівних документальних масивів, значно ускладнило процес наукового і публічного висвітлення багато в чому трагічних сторінок нашої минувшини. Черговий збірник архівних документів і матеріалів — «Закарпатські втікачі в СРСР: через табори ГУЛАГу і Бузулук до рідних Карпат. 1939–1949 рр.», що тематично поєднаний з раніше виданим (2008 р.) збірником «Закарпатські втікачі в СРСР. 1939–1941 рр.», підготовлений редколегією обласної Книги «Реабілітовані історією», покликаний ліквідувати цю прогалину.

До збірника включені документи з фондів державного архіву Закарпатської області (ДАЗО), Галузевого державного архіву СБ України (ГДА СБ України), архіву Управління СБ України в Закарпатській області, більшість яких друкується вперше, а також спогади учасників минулих подій, окремі публікації з періодичних видань і документальних збірників та інші матеріали, що характеризують один з переломних періодів в історії Закарпаття.

Джерело: http://geroika.org.ua/zakarpattya/

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа