Із початком 2012 року в-во “Літопис УПА” стало 100-томним книжковим виданням. Майже 40 років над цим працювали вояки УПА, які опинившись на еміґрації мріяли розповісти про свої та інших пережиття й правдивий хід подій Визвольної Боротьби України в минулому столітті. А коли започатковували цю справу, навіть і не мріяли святкувати цей ювілей. Загалом, на сьогодні появилося 50 томів в Основній серії, 19 томів в Новій (київській) серії НАНУ, 11 томів в серії “Бібліотека” та 19 в серії “Події і Люди”, том “Повстанські Могили” та книга “Листівки УПА”. І на цьому працю не завершено, адже згідно прийнятого на Пленумі рішення, в подальших плянах понад десять нових томів.
26 травня 2012 року в приміщенні УНО за адресою 145 Еванс Аве в Торонто відбулося чергове XXXVI засідання Літопису УПА. Серед присутніх – 11 членів Видавничого Комітету. Засідання відкрив предсідник проф. Петро Й. Потічний, який попросив хвилиною мовчанки вшанувати пам’ять померлих членів Видавничого Комітету та вояків УПА: Степана Рогатинського – “Пасічняка”, Тараса Бурого – “Буркуна”, Михайла Кулика – “Лиса” та фундаторку 47 т. ОС св. п. д-р Марію Фішер-Слиж.
Опісля розпочато щорічну програму із прочитання звітів, обговорення важливих питань та прийняття рішень. Відповідальний редактор проф. Потічний у свому річному звіті подав стан видавничих справ та вніс ряд пропозицій про підготовку подальших понад десять томів, зокрема про організаційну дисципліну ОУН і УПА, керівництво ОУН і УПА на Закерзонні, музику в УПА, Золочівську та Станиславську округи ОУН та ряд інших.
Головний адміністратор звітував про свою ділянку, зокрема збір коштів, рекляму та поширення видань Літопису. Він наголосив на тому, що критичною є справа з публікацією вже підготованих книг, адже на них ще немає фундаторів.
Окремо на Пленумі представлено роботу бюра Літопису у Львові, яке очолює д-р Ігор Гомзяк. Дуже важливим питанням Пленуму було дарове розповсюдження понад 100 тис. книг Літопису в Україні, що є дуже коштовним з огляду на поштові і транспортні видатки, але так потрібним. Важливим залишається поширення електронних версій книг Літопису.
Отже, роботи у видавництва ще дуже багато. Це не тільки публікації книг, але і поширення видань по всіх областях України. Питання залишається за фінансовою частиною, яка складається виключно із фундацій та добровільних пожертв української громади у діяспорі.
З огляду на потребу публікації та поширення видань з історії, звертаємося до української громади фінансово допомогти в реалізації цього проєкту. Для подальшої фінансової підтримки чи набуття видань просимо писати на адресу: LITOPYS UPA, P.O. Box 97, Stn. “C”, Toronto, ON, M6J 3M7 Canada, e-mail: [email protected] або відвідати наш web-site: www.litopysupa.com.
ДЯКУЄМО усім нашим Фундаторам, Меценатам, Жертводавцям та Відборцям за постійну підтримку.
Наталія Солтис
Президія та члени Видавничого комітету Літопису УПА.
1-й ряд: проф. Петро Й. Потічний, Параня Грицай, Микола Кулик.
2-й ряд: Роман Кулик, Наталія Солтис, Богдан Ковалик, Степан Шпак, Іван Росіл,
Олесь Дольницький, Андрій Потічний, Микола Кошик.
Не присутні на фото члени Президії: голова Мирон Лущак та касирка Міля Зінько-Нагірна