Тоді як Китай і далі підтримує росію в її злочинних діях щодо України, Європейський Союз засуджує Пекін через значне порушення прав людини. Днями Європейський парламент ухвалив резолюцію з приводу тривалого насильницького видаляння органів китайським комуністичним режимом, і закликав членів ЄС публічно засудити це зловживання.
«Парламент висловлює серйозне занепокоєння у зв’язку з повідомленнями про постійне, систематичне, нелюдське та санкціоноване державою видаляння органів у в’язнів у Китаї й, зокрема, у практикувальників Фалуньгун», — йдеться у заяві від 5 травня після ухвалення тексту резолюції 2022/2657(RSP) .
Члени парламенту «уважають, що практика видаляння органів у живих в’язнів, засуджених до страти, та в’язнів совісті в Китаї може бути прирівняна до злочинів проти людяності», — йдеться в документі.
Незалежна комісія «Китайський трибунал», створена в 2019 році, встановила, що китайський комуністичний режим упродовж багатьох років убивав в’язнів совісті у значних масштабах задля отримання їхніх органів для пересадки, і ця практика триває й досі. Комісія дійшла висновку, що такі дії становлять злочини проти людяності та що основними жертвами були незаконно ув’язнені практикувальники Фалуньгун.
Фалуньгун (ін. назва Фалунь Дафа) — це духовна практика, що містить медитативні вправи та моральне вчення, засноване на принципах правдивості, співчуття та терпимості. У 1999 році прихильники вчення стали об’єктом широкої кампанії переслідування з боку Пекіна після того, як комуністичний режим сприйняв величезну популярність цієї практики як загрозу авторитарному контролю над суспільством. Мільйони затриманих практикувальників Фалуньгун по всій країні, по суті, були перетворені на великий резервний банк органів для системи трансплантації.
Відтоді, як у середині 2000-х років уперше з’явилися повідомлення про примусове вирізання органів, китайський режим неодноразово заперечував ці звинувачення, але при цьому відмовлявся надати стороннім доступ до медичних закладів та місць утримання під вартою для проведення перевірок.
У резолюції ЄС наголошується, що режим відмовився давати свідчення «Китайському трибуналу».
У резолюції також засуджується відсутність незалежного нагляду за тим, чи давали ув’язнені згоду на донорство органів, а також мовчання китайської влади щодо повідомлень про те, що сім’ям не дають забрати тіла близьких, які померли в ув’язненні.
Чотиристорінкова резолюція, ухвалена 5 травня загальним голосуванням, стала першою публічною заявою Європейського Союзу з цього питання з 2013 року, коли Європейський парламент уперше поінформував Пекін про неприйнятність практики примусового видаляння органів.
У резолюції йдеться, що крім публічного засудження жорстокого поводження, Європейський Союз та його держави-члени повинні порушувати питання про вирізання органів «у кожному діалозі з прав людини», порушувати це питання при взаємодії з партнерами та вживати необхідних заходів для запобігання участі своїх громадян у трансплантаційному туризмі до Китаю. Також у резолюції сказано, що відповідні установи мають переглянути свою співпрацю з китайськими колегами в галузі трансплантаційної медицини, досліджень та навчання.
Медичне дослідження, опубліковане у квітні в American Journal of Transplantation, виявило десятки китайських публікацій, у яких вказувалося, що лікарі видаляли серце та легені в людей для трансплантації без дотримання стандартного протоколу констатації смерті мозку. Це фактично означало, що пацієнтів убивали заради їхніх органів, а сотні медичних працівників виступали в ролі «катів» для держави, уважають автори дослідження.