Як громаді бути почутою: в рамках фестивалю Docudays UA обговорили відбудову України

52959704880_5239e4bb09_o

Громадянське суспільство не має припиняти свою діяльність під час воєнного стану. Такого висновку дійшли учасниці дискусії “Відбудова України: як зробити громади комфортними для всіх”. Захід відбувся під час правозахисної програми RIGHTS NOW! фестивалю Docudays UA. Співорганізатором розмови став освітній проєкт STEM is FEM.

В обговоренні взяли участь юристка зі спеціалізацією в урбаністиці Олена Купіна, урбаністка Дарина Пирогова та активістка Уляна Джурляк. Модерувала розмову Анастасія Куриленко, комунікаційна директорка медіа “Рубрика”. Комунікаційним партнером події стала компанія TRUMAN.

В Україні вже тривають процеси з відбудови зруйнованих війною міст. Аби зробити їх безпечними та комфортними для всіх, важливо почути голос місцевих мешканців. Може здаватися, що під час воєнного стану у громади немає інструментів впливу, та це не так, наголошує Уляна Джурляк.

“Ми не можемо піти на протест, але можемо зробити публічне обговорення, панельну дискусію. Можемо зробити інформаційну кампанію в соціальних мережах і медіа. Можемо запросити експертів озвучити розумними словами те, що нам болить. Чи ми можемо звернутися з офіційними листами до чиновників, наприклад”, — наголосила експертка.

Який би інструмент для себе не обрала громада — петицію на сайті президента чи участь в публічних слуханнях — важливо підходити до нього комплексно. Це означає добре розібратися в темі, грамотно та чітко сформулювати свій запит до влади і найголовніше — звернутися до тих посадовців, які за це відповідальні.

“Зазвичай, дійсно, на посадовців більше враження справляє особистий візит, показ якоїсь презентації, адекватне представлення себе. Можна взяти з собою вашу команду, яка займається адвокаційним питанням. Це справляє більше враження і може бути ефективнішим, ніж просто письмове звернення”, — ділиться досвідом Олена Купіна.

За словами ініціатора STEM is FEM Сергія Токарєва, сьогодні Україна потребує більше таких публічних обговорень.

“Важливо, аби фахівці та фахівчині розказували громадам, як ті можуть долучитися до прийняття рішень з відбудови міст та селищ. На що впливати, до кого звертатися. Адже в основу усіх планів з відбудови мають лягати потреби та бачення місцевого населення”, — зауважив бізнесмен.

52959465884_00e3c9ff2f_o

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа