Працівники українських феросплавних підприємств звернулися до Міжнародної і Європейської конфедерації профспілок (МКП і ЄКП) з проханням про захист прав українських робітників. Про це йдеться у відкритому листі громадської організації «Міжрегіональний робітничий рух» (МРР), що представляє інтереси працівників низки українських феросплавних підприємств.
«Звернутися до вас змушує ситуація, що склалася на Запорізькому заводі феросплавів (ЗЗФ), працівники якого є членами української громадської організації «Міжрегіональний робітничий рух». На підприємстві через формальний підхід до тарифоутворення з боку українських регуляторних органів, відбувається масове скорочення робітників. Через формальні причини ЗЗФ було переведено на 2-й клас споживання електроенергії. Це призвело до підвищення витрат на електроенергію на 40%. При цьому українські феросплавні підприємства платять за електроенергію в 2-2,5 більше, ніж їх зарубіжні конкуренти. Через це, українську продукцію з вітчизняного ринку витісняють феросплави іноземного виробництва. У результаті вимушеному звільненню піддалися 1400 співробітників підприємства, що становить 39,5% від числа працівників ЗЗФ. Середня заробітна плата працівників була вимушено зменшена на 20%», – цитує відкритий лист «Тиждень».
Автори листа звертають увагу міжнародних профспілкових організацій, що працівники ЗЗФ, за підтримки профспілки підприємства, неодноразово зверталися до органів влади з проханням врегулювати питання вартості електроенергії для підприємства, але відповіді не одержали. Зокрема, представники профільних відомств не відреагували на економічно обгрунтовану пропозицію ввести спеціальний тариф на електроенергію для підприємств, які через технологічні причини споживають великі обсяги електроенергії (витрати на електроенергію становлять близько 45% в собівартості виробництва феросплавів).
Автори листа просять міжнародні профспілки втрутитися у ситуацію, сприяти припиненню порушення прав українських робітників.
Керівництво заводу пов‘язувало ситуацію також із тим, що Україна почала експорт електроенергії до Молдови. Нагадаємо, 1 квітня ТОВ «Пауер Трейд», що входить до ДТЕК Ріната Ахметова, почало комерційні поставки електроенергії до Молдови. ДТЕК планує до кінця поточного року забезпечити українською електроенергією 30-50% потреб енергоринку Молдови.
За матеріалами Український тиждень