У Львові закінчився 16-й дитячий фестиваль патріотичної пісні

фрагменти концерту опера (4)

З 5 по 8 листопада 2015року у Львові проходив фінальний етап XVІ Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги», що проводиться за участю дітей, учнівської та студентської молоді. До участі у фестивалі були запрошені творчі колективи та окремі виконавці, не старші 25 років.

Фестиваль має на меті відродження українського патріотичного мистецтва, і, що особливо важливо, його осучаснення, широкомасштабне використання сучасних мистецьких форм, засобів та методів для створення високоякісних сучасних за формою та національних за змістом творів.

У фінальному Всеукраїнському етапі, який відбувся у міському Палаці культури ім. Г. Хоткевича м. Львова взяли участь більше 2500 учасників (165 концертних одиниць на великій сцені (понад 1750 учасників), 95 учасників на малій сцені, а також надіслано 20 літературно-музичних композицій (понад 400 учасників) та близько 400 художніх робіт).

фрагменти концерту опера (10)

Серед гостей з України прибули делегації, окремі виконавці та волонтери з Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Волинської, Вінницької, Луганської, Донецької, Сумської, Рівненської, Закарпатської, Кіровоградської, Полтавської областей. Найвищу активність виявили колективи Львівської, Закарпатської, Вінницької та Волинської області, де були представлені практично усі райони цих областей.

Основні номінації фестивалю

1. Солісти-вокалісти;

2. Вокальні та вокально-інструментальні ансамблі;

3. Хорові колективи, капели та ансамблі бандуристів;

4. Духові оркестри та інструментальні ансамблі;

В рамках фестивалю проходили також конкурси:

  1. на кращу живописну композицію, графічну композицію, листівку, декоративно-тематичну композицію

  2. конкурс на кращу героїко-патріотичну хореографічну композицію

  3. конкурс авторської пісні

  4. художнє читання літературно-музичні композиції.

Основні вимоги до учасників фестивалю, згідно яких журі визначало лауреатів і дипломантів:

  1. Молодіжна форма виконання.

  2. Фаховість виконання.

  3. Сучасне аранжування.

  4. Модерна манера виконання (використання сучасних музичних форм: джаз, реп, хіп-хоп та інші).

  5. Використання сучасних музичних засобів (секвенсори, гітари та інше).

  6. Творчий підхід до розкриття пропонованої тематики твору.

  7. Оригінальність.

  8. Стильність.

  9. Оптимізм.

  10. Рекомендовано стилізовані сучасні костюми.

  11. Дотримання вимог Положення.

Хочеться особливо відзначити потужний сплеск сучасної молодіжної музичної форми у номінації «Сучасна та народна хореографія», а також якісне та кількісне зростання майстерності художніх робіт у номінації «Декоративно-тематична композиція». Також зросла кількість учасників у номінації «Духові оркестри та інструментальні ансамблі».

Удвічі порівняно із фестивалем 2014 року зросла кількість учасників ІІ вікової категорії (17-25 років). У Всеукраїнському відбірковому турі взяли участь окремі учасники та творчі колективи від Львівського Національного університету імені Івана Франка, Львівської національної музичної академії ім. Миколи Лисенка, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Донецького Національного університету, Львівського державного музичного училища ім. С.П.Людкевича, Львівського державного училища культури і мистецтв, Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С. Макаренка (Полтавська область), Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М. Грушевського (Вінницька область), Вінницького училища культури і мистецтв ім. М.Леонтовича, Львівського державного коледжу харчової і переробної промисловості Національного університету харчових технологій, Ужгородського вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету, Вищого професійного училища № 3 м. Мукачево (Закарпатська область), а також окремі виконавці від різних громадських молодіжних організацій («Пласт», «Сум», «Просвіта» тощо).

Журі фестивалю очолював Віктор Камінський — Заслужений діяч мистецтв України, професор, проректор Львівської Національної музичної академії ім. М.Лисенка, композитор, лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка

Заключний гала-концерт фестивалю та вручення призів і дипломів лауреатам, відбувся на найпрестижнішій сцені України – Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької 1 грудня 2015 року, який перетворився на потужне мистецьке дійство. Сцена театру зібрала кращих із кращих, хто своєю творчістю доносить до душі кожного з нас патріотичний дух та настрій. Вражало те, що наймолодші учасники, глибоко розуміють українське патріотичне мистецтво та з яким натхненням і майстерністю відтворюють його на сцені. «Сурми звитяги» запалили їхні серця невгасимою любов’ю до України. Широко були представлені твори, народжені Революцією Гідності та боротьбою українського народу за свою незалежність у війні з російським загарбником. Пісні з репертуару фестивалю нині лунають на позиціях українських бійців у зоні АТО.

DSC_0056

Бажаємо учасникам натхнення та подальших творчих злетів!!!

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа