У Харкові поховали останній мирний протест

DSC_0302

12 червня в Харкові на майдані Свободи відбулася акція, присвячена раптовій появі небезпеки прийняття законопроекту № 2450 “Про порядок організації і проведення мирних заходівВерховною Радою. Акція протесту зібрала близько 50-ти протестуючих, представників громадських організацій, профспілок, молодіжних, еко- та природоохоронних об’єднань, правозахисників та незалежних активістів, що вимагали відкласти прийняття скандального законопроекту, доопрацювання та виключення з його тексту норм, що передбачають кримінальне та адміністративне переслідування для організаторів та учасників проведення мирних зібрань.

“Прийняття цього законопроекту призведе до суттєвого обмеження в проведенні мирних зібрань, а враховуючи харківський ситуацію з цій сфері, де лише за 2012 рік було 103 судових заборони,- прийняття закону призведе кримінального переслідування організаторів та учасників мирних зібрань, а також штрафних санкій, які передбачені текстом закону”, прокоментував подію один з організаторів акції, громадський активіст та член “Автономної спілки трудящих” Ігор Волохов. “Ми також занепокоєні встановленням обов’язкового терміну повідомлення про проведення мирних зібрань, що призведе до різкого збільшення судових заборон”, відмітив організатор.

“Ситуація з прийняттям закону надзвичайно актуальна. Незважаючи на те, що депутатський склад Верховної Ради поновився, труп скандального законопроекту, внесеного колись урядом Юлії Тимошенко, знаходить свою підтримку і сьогодні, в підписах опозиційних партій та депутатів, що вимагають його прийняття. Так за прийняття законопроекту виступають такі опозиціонери, як Андрій Шевченко і Валерій Пацкан, а також дружина колишнього міністра МВС, – депутат Ірина Луценко. В цих їхніх діях ми можемо побачити лише намагання депутатів різних партій монополізувати право на проведення мирних зібрань”, зазначає організатор акції, експерт в сфері мирних зібрань, Юрій Сулима. “Разом з тим, намагання посадовців відразу після акції 18-го травня реанімувати законопроект 2450 і передбачити карні санкції до організаторів є не що інше, як намагання копіювати досвід Росії в обмеженні громадянського суспільства та ліквідації громадської активності громадян в можливості захистити свої соціальні та економічні права”, додає експерт.

“Враховуючи, що коаліцією громадських організацій розроблено альтернативний текст законопроекту, ми глибоко занепокоєні ігноруванням пропозицій громадськості в доопрацюванні законопроекту та намаганням встановити контроль над проведенням мирних зібрань. Намагання влади встановити термін в 2 доби для подачі повідомлення є не що інше, як намагання відібрати можливість проведення актуальних спонтанних мирних зібрань і зобов’язувати організаторів погоджувати їх з місцевими органами влади”, зазначає громадський активіст , Дмитро Пилипець.

Аналогічні акції протесту проти законопроекту пройшли в Києві, Донецьку, Івано-Франківську, Ужгороді, Рівному, Херсоні, Севастополі, Луганську, Маріуполі, Одесі. Протестуючі погрожують продовженням акцій протесту в разі ігнорування пропозицій громадськості по зміні тексту закону та продовження дій, спрямованих на його прийняття Верховною Радою.

DSC_0298

За детальною інформацією звертайтеся за контактами нижче:

Ігор Волохов: 0939364787, Дмитро Пилипець: 0975558482, Олександра Родіонова: 0955249839

Received from: [email protected] Wed, 12 Jun 2013 10:53:55 -0700 (PDT)

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа