Національно-патріотичне виховання пробує стати реальністю

Національно-патріотичне виховання робить конкретні кроки, щоби увійти назавжди в систему освіти і поставити нарешті крапку в питанні: на яких засадах виховувати і які цінності має плекати молода українська людина. Черговим заходом, який сприяє організації виховного процесу на українських козацьких традиціях, стало проведення на Черкащині 15-16 листопада регіонального семінару з національно-патріотичного виховання дітей і учнівської молоді. Окремо на розгляд було винесено питання організації в області (районі, місті) гри «Сокіл» («Джура»). Участь у семінарі взяли волонтери, виховники, упорядники з виховної патріотичної роботи Вінниччини, Дніпропетровщини, Кіровоградщини, Полтавщини та Черкащини. Всього на семінар прибуло більше 70 представників місцевих органів влади, системи освіти та громадських організацій.

01782254

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський охарактеризував стан справ щодо патріотичного виховання на Черкащині. Він відзначив, що в області створено біля 2000 музейних об’єктів, функціонує 590 гуртків військово-патріотичного спрямування, у яких навчається 8600 учнів. На базі позашкільних навчальних закладів області в 161 гуртку патріотичного спрямування навчається близько 2500 тисяч вихованців. Пріоритетним напрямком роботи освітян області є відродження предмету «Захист Вітчизни», його кадрове та матеріально-технічне забезпечення.   Директор Департаменту у своєму виступі наголосив, що «сьогодні відбувається підйом самоідентифікації українського народу, його національної свідомості. І ми маємо використати цей час у виховних цілях, щоб наші учні стали справжніми громадянами України, справжніми патріотами. Ми маємо дати державі нове покоління».

Голова правління Міжнародної благодійної установи «Центр Національного Відродження» Тарас Гребеняк розповів про діяльність Центру, зокрема що стосується співпраці з державними установами, громадськими, молодіжними організаціями у напрямку поширення патріотичного молодіжного руху, організації вишкільної, виховної роботи. Він побажав учасникам семінару успіху в освоєнні теоретичних знань та в практичній роботі.

Згідно програми семінару Олег Бондарчук, завідуючий відділом патріотичного виховання Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді розповів про історію виникнення, мету, завдання, основні напрямки і стратегію розвитку гри «Джура». Головним завданням назвав піднесення спільними зусиллями рівня  патріотичного виховання молоді на якісно вищий щабель.

99995868

Тарас Рондзістий, директор Міжнародної благодійної установи «Центр Національного Відродження» ствердив, що Черкащина, враховуючи її багатий історичний потенціал, має бути прикладом виховання молоді на козацьких традиціях. Ним було підкреслено, що головним завданням системи освіти є виховання молодого покоління патріотів, де кожен гордитиметься, що він українець. Він відзначив внесок обласної влади Черкащини та Центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді в організацію заходу і висловив вдячність Черкаському обласному центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді в особі директора Михайла Гоменюка та завідуючій методичним відділом Павловій Світлані Григорівні. Керуючись цим прикладом, Тарас Рондзістий наголосив на необхідності активно розбудовувати співпрацю громадських інститутів з органами влади. У світлі намагань постійно переписувати історію України в залежності від політичної кон’юктури на його думку сьогодні особливо важливим є налагодити співпрацю з Українським інститутом національної пам’яті та використовувати методичні матеріали цієї установи у своїй практичній роботі. Для сприяння процесу пошуку цих матеріалів організаторами надано відповідну інформацію у брошурі призначеній учасникам семінару.

   Головний отаман Українського дитячо-юнацького товариства «Січ» Борис Скребцов розповів про ідею козацтва  в історичній традиції, козацьку педагогіку, січове виховання як основу гри «Джура». Також сформулював сучасне бачення козакування, козацького виховання,  козацько-лицарського кодексу честі.

  Анатолій Журило, керівник туристського краєзнавчого клубу «Альта», Володимир Педько, голова обласного осередку «Пласт – національна скаутська організація України», член об’єднання «Патріотична ініціатива», диякон, голова Черкаського Свято-Троїцького  братства, Віктор Шевчук, вчитель предмету «Захист Вітчизни», отаман Смілянської сотні Українського Вільного Козацтва ім. Василя Бурки у своїх виступах поділилися досвідом власної виховної роботи з учнями, підтвердили необхідність впроваджувати в школах гру «Джуру», висловили власне бачення щодо її подальшого розвитку. При цьому кожний підтвердив готовність всебічно сприяти поширенню інформації про гру в середовищі освітян.

Теоретичну частину семінару завершило обговорення проблем національно-патріотичного виховання у форматі круглого столу, під час якого організатори заходу отримали зворотну інформацію про виховну діяльність кожного учасника і питання, які потрібно негайно вирішувати з метою піднести патріотично-виховну роботу в цілому і, зокрема, проведення гри «Джура» на новий якісний рівень.

Наступного дня відбулася поїздка на Чигиринщину. Екскурсія до історичного музею, на Замкову гору, Холодним яром дали можливість відчути дух давнини та гордість за наше славне героїчне минуле. Особливо цікавою виявилась подорож до Суботіва, де екскурсовод Віктор Гугля заполонив кожного своїми емоційними і дуже змістовними повідомленнями про українське козацтво та історичні події часів Козаччини. Енергія його промов і щире бажання передати свої знання не залишили нікого байдужим. Такі зустрічі на тлі дуже складної воєнно-політичної ситуації в Україні стверджують, що є ще порох в наших порохівницях. Ця колоритна людина і дуже цікавий краєзнавець Анатолій Журило, який приязно погодився на роль екскурсовода під час поїздки автобусом, наповнили особливим колоритом буденність семінарів, які кожен з учасників за часи своєї діяльності відбув не один десяток раз. Можна бути впевненим, що зусиллями таких та багатьох інших фанатично відданих своїй улюбленій справі людей, українське національно-патріотичне виховання увійде в систему освіти України назавжди.

Прес-служба ГО «Молодіжний Клуб Джура»

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа