Молодіжний патріотичний табір на Сумщині буде присвячений пам’яті героя нинішньої війни з Росією

Невдовзі на Сумщині має розпочатися традиційний патріотичний наметовий табір «Коловрат» для молоді. Нинішнього року він проводитиметься в одинадцяте і у дві зміни: з 28 червня по 11 липня та з 14 по 28 липня.

Програма табору розрахована на дітей та молодь віком 12-17 років і сприяє вихованню патріотизму, вольових якостей, розширенню світогляду, оздоровленню та гартуванню фізичної форми учасників. На підлітків чекають тренінги з лідерства, лекції з історії, розповіді про українські традиції, практичні заняття з туризму, спортивні ігри, вечірні розваги біля вогнища, нічні «екстремальні» завдання, квести, ранкова «руханка», мандрівки, а головне – дружня атмосфера у колі однодумців. Проводити заняття будуть громадські активісти, тренери, історики, автори книг, співаки та інші відомі особистості, експерти у своїх сферах.

Багаторічний організатор «Коловрату», громадський активіст Олександр Бойко розповідає: табір має навчально-практичний формат. І цим, власне, відрізняється від типових «скаутських». Тут навчають не тільки навичок туризму, життя в умовах природи, що є пріоритетом для скаутських таборів; акцент робиться саме на світоглядну частину. Хоча не менш уваги приділяється й організації якісного дозвілля.

На думку Олександра Бойка, події Майдану суттєво вплинули на формування світогляду сучасної молоді, зокрема, помітно зріс рівень патріотизму серед підлітків. Проте, цей порив, ці патріотичні почуття важливо підтримати і поставити на міцне підґрунтя.

І це одна з цілей, які ставлять перед собою організатори «Коловрату». Вони не приховують: перебування у таборі не є простим. Складне воно для тих, хто не має наполегливості. Тому що програма дуже насичена, дисципліна дуже сувора. Табір вчить переступати через свої слабкості і фобії. Через «не можу» і «не хочу». Зокрема, цьому сприяють самі умови, у яких опиняються учасники: простий побут, який доводиться самим облаштовувати; польова кухня, яка потребує того, щоб кожен долучався до процесу приготування їжі. Нічні тривоги, шикування за 16 секунд, інші моменти, які вчать швидко приймати рішення у критичних ситуаціях, усе це є непростим для новачків. Тому важлива атмосфера братерства, яка допомагає подолати «режим паніки», через який проходять більшість учасників, вперше опинившись на «Коловраті».

«Певний момент шокової терапії присутній, але насправді він прогнозований і керований, – говорить Олександр Бойко. – Минулого року у нас кращим «таборовиком» стала дівчина, яка потім зізналася: на початку була настільки налякана, що готова була «кущами тікати додому на Суми», а вже наступного дня її з табору вже не можна було й силоміць витягти». Насправді перебування на «Коловраті» сприяє посиленню у молоді психоемоційної стійкості, так необхідної у житті. На таборі багато романтики. Для багатьох підлітків було незвично вперше почути звуки нічного лісу, сов, пугачів. Атмосфера робінзонади теж присутня. Але, мабуть, чи не найголовніше: ми намагаємося навчити учасників організовувати себе й організовувати інших. Приділяємо багато уваги навчанню командної роботи. Щоб молодь могла спробувати себе у ролі командирів, у різних ситуаціях, де, зокрема, треба вміти керувати людьми і приймати управлінські рішення. Тому що ми прагнемо готувати не просто «бійців», а польових командирів».

Цьогоріч планується провести 2 зміни по 14 днів, залучити до кожної зміни по 60 учасників, у якості мотивації для кращих таборовиків заплановано похід у Карпати. Основну вартість путівки покривають кошти з місцевого бюджету. Учасникам треба оплатити лише витрати на проїзд та доведення води.

На жаль, нинішній «Коловрат» відбудеться без Романа Атаманюка – незмінного таборового бунчужного. Роман виконував у таборі одну з ключових ролей, він слідкував за дисципліною, користувався повагою як у дітей, так і дорослих, іноді самого його погляду було досить, щоб навести порядок. «Це людина була еталоном відвертості, чесності, найкращих моральних якостей, – пригадують його товариші. – Мабуть, його гнітила ця недосконалість світу, це якось відчувалося. І саме така людина стала у нас ідеальним бунчужним».

original

25-річний Роман Атаманюк загинув увечері 28 травня у зоні АТО, поблизу Донецького аеропорту. Він пішов на фронт добровольцем влітку минулого року. Воював у 93-й окремій механізованій бригаді. Його життя обірвалося під час мінометного обстрілу.

«Комусь вдається розминутися з мінами, а комусь не вдається… Роману я б довірив абсолютно все. Не було нічого такого, чого б йому не можна було довірити. Таких відповідальних людей я більше не знаю, – говорить Олександр Бойко. – Ми жартували про Романа: «прямий, як рельса», «чесний, аж зуби зводить». Суворий, але чуйний, відповідальний, аж за межу абсолютного, з надзвичайно загостреним почуттям справедливості і великим серцем. Трохи більше таких людей – і несправедливість у світі не мала б шансів. Це дуже велика втрата для нас усіх. Але також і великий момент відповідальності та мотивації продовжувати те, у що він вірив, що робив, за що загинув». Нинішнього року «Коловрат» присвячений пам’яті Романа Атаманюка.

Бажаючі стати учасниками табору можуть заповнити онлайн-анкету за посиланням http://vk.com/kolovrat_2015.

Алла Акіменко

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа