Людям, хто бореться за майбутнє України на Майдані, допомагають не лише коштами, обладунками, ліками чи харчами. Доброю традицією стало передавати літературу на потребу хлопцям, для яких другим домом став Майдан. Так, нещодавно Українська видавнича спілка імені Юрія Липи передала 14 та 15-й сотням Самооборони Майдану історичну, ідеологічну та популярну українську патріотичну літературу. Зокрема, праці Євгена Наконечного, Наталки Попович, Романа Бжеського, Віктора Рога, Івана Марченка, Олександра Сича, Володимира Сабадухи, Дмитра Донцова, Тараса Гунчака. Частина з цих книг була видана за кордоном і за сприяння української діаспори з’явилася на українських теренах.
«Більшість з переданої Самообороні літератури я читав вперше, – розповідає боєць 15-ї сотні Віталій. Почавши читати, я усвідомив, що такі книги не лише дозволяють з користю провести вільний час між чергуваннями і відпочинком. Завдяки книзі «Корені мого патріотично-національного самовизначення» Івана Марченка, я наприклад, дізнався багато про український визвольний рух, і зміг провести історичні паралелі та побачити прямий зв’язок між подіями, що відбувалися 60 років тому і сьогодні. Тепер можу сказати, що ті люди, що не вчать власну історію, приречені повторювати помилки минулого. Це я про політичну еліту сучасної України. Але їх помилки можуть бути ще більш трагічними, ніж помилки попередників», – розповідає активіст Самооборони.
«Література, яку передала нам УВС, має прямий корисний ефект для нашої діяльності. Наприклад, по книзі «Ключові проблеми історіографії другої світової війни» (упорядник – Тарас Гунчак), ми можемо вивчати тактику боротьби українських підпільників з ОУН та бійців УПА. Це, скажу відверто, надихає нас на боротьбу і піднімає бойовий дух. Вся наша сотня дякує видавничій спілці і особливо – українству закордоном, тим людям, завдяки яким ми маємо змогу читати історичну літературу, що писали безпосередні учасники визвольних змагань», – ділиться з кореспондентом УІС командир 14-ї сотні Назар.
«Сьогоднішню нашу боротьбу ми ведемо не лише зброєю, але й словом. Маємо вивчати досвід попередніх поколінь борців, який вони передали в своїх спогадах. Переконаний – перемогу ми здобуваємо не лише нашими діями. Наша перемога починається в наших головах, в наших думках, ми маємо усвідомити, що в сьогоднішній діяльності ми не можемо і не маємо права програвати. Українська Видавнича Спілка вишколює бійців нашої революції, не менш серйозно, ніж командири самооборони. Правильна книга, правильне слово укріпляє впевненість в переможності нашої справи, а це є не менш важливим, ніж фізичні навантаження і щоденна участь в акціях протесту», – переконує директор УВС ім. Юрія Липи Ярослав Іляш.
Сергій Багряний, УІС